Son Dakika

FETÖ'nün TSK'daki kriptolarından biri daha tutuklandı

FETÖ'nün TSK'daki kripto yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve adliyeye çıkarılan 2 zanlıdan biri tutuklandı. Operasyon kapsamında tutuklu sayısı 20'ye yükseldi.

FETÖ'nün TSK'daki kriptolarından biri daha tutuklandı

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü(TEM) ekiplerinin, Cumhuriyet Savcısı Emrah Yıldırım'ın yürüttüğü soruşturma kapsamında FETÖ’nün TSK'daki "kripto yapılanmasının" deşifresine yönelik çalışma çerçevesinde gözaltına alınan zanlılardan 2'si daha emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Mahkeme, zanlılardan birinin tutuklanmasına karar verirken diğeri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

Operasyon kapsamında 20 şüpheli tutuklandı

Operasyon kapsamında daha önce gözaltına alınan 90 zanlı adliyeye sevk edilmiş, 9'u tutuklanmış, 66'sı adli kontrol şartıyla olmak üzere 71 şüpheli de serbest bırakılmıştı.

Böylece operasyon kapsamında toplam 92 şüpheli adliyeye sevk edilmiş bunlardan 20'si tutuklanmış, 67'si adli kontrol şartıyla olmak üzere 72 şüpheli de serbest bırakılmış oldu.

8 firari zanlıyı yakalama çalışmaları sürüyor

Bu arada adli kontrol şartıyla serbest bırakılanların "etkin pişmanlık yasası" hükümlerinden yararlandığı öğrenilirken, 8 firari zanlıyı yakalama çalışmalarının da sürdüğü bildirildi.

 

Yorumlar