Son Dakika

Mersin'de Bylock operasyonu: 17 kişiye gözaltı

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan 17 kişi gözaltına alındı. Adreslerinde bulunamayan 13 kişinin ise yakalanması için çalışmalar devam ediyor.

Mersin'de Bylock operasyonu: 17 kişiye gözaltı

Mersin'de FETÖ üyesi olduğu ve örgütün şifreli haberleşme programı Bylock'u kullanıdığı belirlenen 17 kişi düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Yurt genelinde kararlılıkla yürütülen FETÖ'nün yeniden yapılanması ve eski yapılanmasının deşifresine yönelik çalışmalar devam ediyor.

Bugün Kayseri merkezli 5 ilde gerçekleştirilen bir operasyonda örgütün şifreli haberleşme programı Bylock'u kullanan 16 kişi gözaltına alınmıştı.

Kayseri merkezli 5 ilde FETÖ operasyonu: 16 gözaltı

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir diğer soruşturma kapsamında ise FETÖ üyesi olduğu ve şifreli haberleşme ağını kullandığı tespit edilen kapatılmış dershane ve okul görevlisi olan 79 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. 

Kapatılan dershane ve okul çalışanlarına “ByLock” operasyonu

 

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, aralarında özel sektör çalışanları, öğretmenler ve polislerin de bulunduğu 30 şüpheli hakkında, ByLock kullandıkları iddiasıyla gözaltı kararı çıkarıldı.

Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin belirlenen adreslere yaptığı operasyonlarda şüphelilerden 17'si yakalandı.

Gerçekleştirilen operasyonlarda adreslerinde bulunamayan 13 kişi aranıyor.

Yorumlar