Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kritik kararlar alacağımıza inanıyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani'nin katılımıyla gerçekleşen üçlü zirve başladı. Erdoğan açıklamasında, zirvenin Suriye'de yıllardır süren trajedinin bitmesi açısından önemli olduğuna dikkat çekerek, kritik kararlar alacaklarına inandıklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kritik kararlar alacağımıza inanıyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani'nin Soçi'de Sanatoryum Rus'taki Suriye konulu üçlü zirvesi saat 16.40'ta başladı.

"Kritik kararlar alacağımıza inanıyorum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu üçlü zirve Suriye'de akan kanın artık tamamen durması, yıllardır yaşanan trajedinin son bulması bakımından son derece önemlidir. Türkiye, Rusya ve İran'ın Suriye meselesinde yakın bir çalışma ortamı tesis etmelerinin müspet sonuçlarına dünya şahit olmuştur." dedi.

Erdoğan, Soçi'deki üçlü Suriye zirvesinde kritik kararlar alacaklarına inandıklarını belirtti.

Putin'den Türkiye ve İran'a teşekkür

Rusya Devlet Başkanı Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ruhani'ye Suriye'yi DAEŞ'e teslim etmedikleri için teşekkür etti. Putin, "Türk ve İranlı liderlerin üstlendikleri rol olmasaydı Suriye’de askeri sürecin sonlanması mümkün olmazdı. Suriye'de artık siyasi çözüme yönelik yeni bir aşamaya geçildi" dedi.

"İç savaş sona erebilir"

Rusya Devlet Başkanı Putin “Türkiye ve İran’ın desteğiyle Suriye’nin parçalanması engellenmiştir. Yıllardır süren iç savaşın sonlandırılması mümkün olabilecek durumdadır” dedi.
 
 
 
 

Yorumlar