Son Dakika

İHH’dan “Irma” mağduru Haitililere yardım eli

İHH İnsani Yardım Yardım Vakfı, Irma kasırgasından eklenen Haitili vatandaşlara gıda, su ve sağlık malzemesi yardımında bulundu.

İHH’dan “Irma” mağduru Haitililere yardım eli

İHH İnsani Yardım Vakfı, Haiti’de etkili olan Irma kasırgası nedeniyle zor durumda kalan vatandaşlara yardımda bulundu. İHH, acil yardım kapsamında kasırgadan olumsuz etkilenen yaklaşık bin 250 aileye gıda, su ve sağlık malzemesi yardımında bulundu.

28 BİNDEN FAZLA KİŞİ CİDDİ ZARAR GÖRDÜ

Irma Kasırgasının yol açtığı felaket nedeniyle bazı bölgelere ulaşımın olmadığı ve sağ kalanların ise barınma, su ve sağlık malzemelerine ulaşmakta sıkıntı çektiği vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Şiddetli yağmurlardan ve etkili rüzgarlardan kolera ve diğer hastalıkların ortaya çıkma riski bulunuyor. Özellikle başkent Port Au Prince yakınlarındaki Miragoane bölgesinde yaşayan 28 bin 815 kişi çok ciddi zarar gördü. Dünyanın neresinde olursa olsun acil yardım bekleyen insanlara yardım ulaştırmaya devam eden İHH İnsani Yardım Vakfı da bölgeye giderek kasırgadan etkilenen ailelere gıda, su ve sağlık malzemesi yardımında bulundu. Yardımlardan şu ana kadar bin 250 kişi faydalandı"

 

 

Yorumlar