Son Dakika

Kudüs'e 'Sultan 2. Abdülhamid Han' zeytinliği

Filistin'de Siyonistlerin yakıp yıktığı zeytinliklerin yerine yenisini oluşturmak için Uluslararası Genç Aktivistler Derneği, Kudüs'te 10 bin ağaçlık ekim kampanyası başlattı. Nasipse zeytinliğe Sultan 2. Abdülhamid Han'ın ismi verilecek.

Kudüs'e 'Sultan 2. Abdülhamid Han' zeytinliği

Uluslararası Genç Aktivistler Derneği'nden yapılan açıklamada, Filistinlilerin geçim kaynaklarından biri olan zeytin ağaçlarının, onarılması için bir kampanya başlatıldığı bilgilendirmesi yapıldı. 

Kampanyaya destek "www.gencaktivistler.org.tr" adresinden

Derneğin başlattığı kampanyaya katılmak isteyenlerin "www.gencaktivistler.org.tr" adresinden online bağış yapabilecekleri, 1 fidan bedelinin 10 lira olduğu belirtildi.

Açıklamada derneğin genel başkanı Erkan Helvacı'nın şu sözlerine yer verildi:

"Bugünlerde içimiz kıpır kıpır. Çünkü Filistin'de Abdülhamid Han Zeytin Fidanlığı oluşturmak için harekete geçtik. Filistinli kardeşlerimiz için ne yapabiliriz diye düşünürken Kudüslülerin geçim kaynağı olan zeytin ve meyve ağaçlarının işgalci İsrail'in hedefi olduğunu gördük. İsrail işgali ve saldırıları ile azalan yeşil alanların Filistinlilerin hayatını olumsuz yönde etkilediğini anladık. Biz de işgalci İsrail'in yıktığı ve yaktığı Filistin topraklarında doğal yaşam alanlarının korunması, sağlıklı bir çevrenin oluşturulması ve gelecek kuşaklara daha iyi bir dünya bırakılması amacıyla Kudüs ve çevresinde Abdülhamid Han Zeytin Fidanlığı'nı kurmayı hedefledik. Haydi birlikte Kudüs'te on bin zeytin fidanı dikelim. Sizin de Filistin'de dikili bir ağacınız olsun, hep birlikte Kudüs'te 10 bin zeytin fidanını toprakla buluşturalım."

Yorumlar