Son Dakika

Siyonistler 15 yaşındaki çocuğu hukuksuzca hapse attı

Filistin halkına yaptığı zulmüne her geçen gün yeni birini ekleyen Siyonist İsrail, 15 yaşında bir çocuğa 12 yıl hapis cezası verdi. İşgalci İsrail askerleri 15 yaşındaki Manasra'nın kendilerine saldırdığını ileri sürdü, bunun üzerine hukuksuz yollarla esir alınan çocuk zindana hapis edildi.

Siyonistler 15 yaşındaki çocuğu hukuksuzca hapse attı

Filistin’de her geçen gün Siyonistlerin hak hukuk tanımayan uygulamalarıyla karşılaşılırken bunun son örneği de 15 yaşındaki Ahmed Manasra’ya yapılanlar oldu. Siyonist işgalcilerin saldırısına uğrayan Ahmed Manasra’ya verilen 9 buçuk yıl hapis cezası Siyonistlerin keyfi hukuk anlayışını bir kez daha gözler önüne serdi.

İki yıl önce kuzeniyle birlikte Siyonistlerin saldırısına uğrayan ve saldırıdan yaralı bir şekilde kurtulan 15 yaşındaki Ahmed Manasra’ya 9 buçuk yıl hapis cezası verildi. Haksız bir şekilde Siyonist zindanlara atılan Ahmed’e ilk olarak 12 yıl hapis cezası verilmiş olması ve son kararla birlikte cezanın 9 buçuk yıla indirilmesi ise İsrail medyasında bir lütuf örneği olarak servis edildi.

Neler yaşanmıştı

Adı Ahmed Manasıra… Daha 14 yaşında… İsrail mahkemesinde “öldürmeye teşebbüs” suçlamasıyla yargılanıyordu. Kudüs’teki Siyonist İsrail’in merkez mahkemesindeki son duruşmadan çıkan karar Filistinli çocuğun hayatını kararttı. “Siyonist” hukuk Manasıra’yı neredeyse kısacık hayatına denk düşecek bir cezaya çarptırarak hakkında 12 yıl hapis kararı verdi.

14 yaşındaki Filistinli Manasıra, Doğu Kudüs'ün BeytHanina Mahallesi’nde yaşıyordu. Ekim ayında şaibeli şekilde gözaltına alınan Manasıra 1 yıldır İsrail zindanlarında tutuluyordu. 12 Ekim 2015’te İsrail’in uzaktan nişancıları tarafından önce vurulan ardından yanına bıçak atılarak suçlanan Ahmed Manasıra bu kez haksız yere cezaevine konuldu.Yanındaki bıçakla kendisine metrelerce uzaktan ateş eden askerleri öldürmeye çalıştığı iddiasıyla suçlanan Filistinli çocuğun uluslararası kamuoyuna yansıyan farklı fotoğrafları da var. Vurulduktan sonra Yahudi bir yerleşimcinin aracıyla çarptığı Manasıra ayrıca şiddete de maruz kalmıştı.

Olaydan kısa bir süre sonra Ahmed'in yaralı halde yerde yatarken Yahudi yerleşimciler tarafından küfürlere maruz kaldığı video yayınlanmış ve büyük yankı uyandırmıştı.Yanına bıçak konduktan önceki fotoğraflarla sonraki fotoğraflar, küçük çocuğun içine düşürüldüğü oyunun iç yüzünü ispatlar nitelikte. Aslında Ahmed Manasıra’nın tek suçu Mescid-i Aksa protestolarında ön planda yer almaktı. Son dönemde aynı yöntemle Manasıra gibi bin 500 çocuk gözaltına alındı. Bu sırada çıkan olaylarda ise onlarcası acımasızca öldürüldü. Zira Filistinli çocuğun gözaltına alındığı gün amca çocukları kurşunların hedefi olmuş Hasan Manasıra sokak ortasında vefat etmişti.

 

Yorumlar