Son Dakika

Türk girişimciden Avustralyalılara tatlı ayran

Avustralya'da düzenlenen fuara katılan Türk girişimci İbrahim Özer ekşi ayranı içemeyen Avustralyalılara meyvelerden yaptığı tatlı ayranı sevdirdi.

Türk girişimciden Avustralyalılara tatlı ayran

Türk kökenli Avustralyalı iş adamı İbrahim Özdemir, Sydney Fuar ve Kongre Merkezi’nde açtığı stantta ekşi ayranı içemeyenler için meyvelerden hazırlamış olduğu tatlı ayranı ikram etti.

11-14 Eylül'de düzenlenen fuarda beğeni toplayan Türk girişimcinin ayranı kısa zamanda üretilmeye ve raflarda yerini almaya başladı.

Melbourne'da süt ve süt ürünleri üretimi yapan iş adamı Özdemir, yaptığı değerlendirmede, tatlı ayran fikrinin, ekşi ayran içemeyen Avustralyalılardan dolayı bulduğunu ve çeşitli olarak üretmeye başladığını dile getirdi. 

Aromalı içecekleri tercih eden Avustralyalıların damak tadına uygun olarak, karpuzlu, çikolatalı-muzlu ve çikolata-kahveli olarak üretilen tatlı ayranların büyük ilgiyle karşılandığını belirten Özdemir, "Avustralyalılar ayranı seviyor ama her zaman 'keşke aromalı olsa' dediler. Oradan yola çıktık ve aromalı ayran çeşitlerini çıkarttık, karpuzlu, çikolatalı-muzlu ve moka dedikleri çikolata-kahveli burada çok ilgi görüyor." dedi.

Yorumlar