Son Dakika

Katılım Emeklilik’ten Otomatik BES Atağı

Katılım Emeklilik, Otomatik Katılım’ın birinci aşamasının başladığı 2017 başından itibaren, yaklaşık 100 bin kişiyi Otomatik BES’e dahil etti.

Katılım Emeklilik’ten Otomatik BES Atağı

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, yeni teknolojilerle ve eğitimlerle Otomatik Katılım’a iyi hazırlanmanın güzel sonuçlarını aldıklarını belirterek; “2017’de BES ve Otomatik Katılım hedefimiz 250 bin yeni sözleşme…” şeklinde konuştu.

Katılım Emeklilik, 33 şirketi bünyesine katarak kısa sürede katılım esaslı bireysel emeklikte rekor katılımcı sayısına ulaştı. Konuyla ilgili Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek:‘‘2016 yılını hedeflerimizin üzerine çıkarak toplamda 200 bin BES sözleşmesine ve 630 milyon TL fon büyüklüğüne ulaşarak tamamladık. 2017’de de BES’te ve Otomatik Katılım’da toplam 250 bin yeni sözleşmeye üreterek yüksek büyüme hızımızı sürdürmeyi hedefliyoruz.2017 başından itibaren 33 şirketle anlaşarak yaklaşık 100 bin kişiyi Otomatik BES’li yaptık, Otomatik Katılım’a şu ana kadar olan girişlerin %12’sini biz gerçekleştirdik. Bu anlaşmalar bizi yılsonu hedefimize daha da yaklaştırdı. Katılım Emeklilik olarak böyle fırsatları iyi değerlendirebilmek için teknik altyapımızdan müşteri hizmetlerimize kadar her türlü hizmetimizi üst seviyeye taşımaya gayret gösteriyoruz. Özellikle Otomatik Katılıma dahil olan kurum çalışanlarına BES’in avantajlarının iyi anlatılması gerektiğini görüyoruz. Gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyetlerde paydaşlarımıza Otomatik Katılım’la diğer tasarruf sistemlerinden daha avantajlı bir şekilde geleceklerini güvence altında tutabileceklerini vurguluyoruz’’ dedi.

Alt yapımız işlemleri kolaylaştırıyor 

Ayhan Sincek, “Tüm bu sürece stratejik dijitalleşme planımız çerçevesinde hazırlandık. Otomatik Katılım için geliştirdiğimiz tek tıkla çözüm sunan teknolojik altyapımızla şirketlere önemli ölçüde zamandan tasarruf imkanı sağlıyoruz. Şirketlerin de bu hizmetimize duydukları memnuniyeti görüyoruz. Bizi tercih eden şirket yöneticisi, kısa zamanda kontrol süreci ve dijital onayla çalışanlarının otomatik katılımını sorunsuz ve hızlıca yönetebiliyor. Her tür soru ve destek talebi için de bir telefonla kendi kurumundan sorumlu Kurumsal Hizmetler Yetkilisine anında ulaşabiliyor. Hem işverenin hem de katılımcının bireysel emeklilik ve fon yönetim sistemini ve otomatik katılım anlayışını kolayca özümseyebilmesi için birebir iletişime de önem veriyoruz” şeklinde konuştu.

Dijitalleşme ve eğitimlerin meyvelerini topluyoruz

Otomatik katılım sürecinde pazardaki talebe göre teknolojik altyapı, insan kaynağı ve süreç anlamında gerçekleştirdikleri tüm hazırlıkların şimdi meyvelerini toplamaya başladıklarını belirten Sincek şunları ekledi: “Katılım Emeklilik olarak rekabet yoğun bu döneme sıkı bir şekilde hazırlandık. Kurum ziyaretlerimizi gerçekleştirip sistemle ilgili bilgilendirmeleri üst düzeyde tuttuk. Eğitim süreçlerimizi de buna paralel olarak devam ettiriyoruz. İş birimlerimiz ve yazılım ekibimiz ile ortak çalıştaylar düzenleyerek talep dokümanlarımızı oluşturduk. Ek olarak müşterilerimize en iyi hizmeti sunabilmek için şirket içi iş süreçlerimizi gözden geçirdik. Bu süreçlere eklemeler yaptık ya da revize ettik. Kendi temel uygulamamızdaki geliştirmeler için gerek sistem analizi gerekse testler aşamasında tüm paydaşlar ile ortak çalıştık. Otomatik Katılım Sistemi Proje Ekibimiz neredeyse yedi gün yirmi dört saat çalıştı.”

Müşteri memnuniyetine odaklandık

Şirketlerin otomatik katılımdan sorumlu departmanlarıiçin Kurumsal İnternet Şubesi hazırladıklarını da aktaran Ayhan Sincek şunları ekledi: “Yeni katılımcılarımız olan kurum çalışanları için ise Bireysel İnternet Şubesi’ni ve Katılım Cep Mobil Uygulamamızı otomatik katılım kapsamında revize ettik. Tüm bunlara ek olarak Santral ve Çağrı Merkezi altyapımızı da güçlendirdik. Sadece otomatik katılıma özel bir telefon hattını devreye aldık. Ek olarak SMS ve IVR altyapımızda da müşterilerimize kolaylıklar sağlayacak geliştirmeler yaptık. Otomatik Katılım için de teknolojinin tüm nimetlerinden faydalandık. Firma yetkililerine yaptığımız sunumlarda da aldığımız iyi geri dönüşler ve bizi tercih eden kurumların otomatik katılım sürecinin sağlıklı yürümesi, bize sağladıkları olumlu dönüşleri bizleri çok mutlu etti.”

 

Advertorial Haber

Yorumlar