Son Dakika

Batının ‘sevgi paketi’ doğuyu ısıtacak

Türkiye’nin batısındaki farklı illerden gönderilen ve içerisinde giyim malzemeleriyle mektupların yer aldığı yardım paketleri, Van’ın kırsalında eğitim gören öğrencilere dağıtıldı.

Batının ‘sevgi paketi’ doğuyu ısıtacak

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencilerinin de aralarında bulunduğu Van Gençlik Merkezi ve Doğa Sporları Kulübü üyeleri, farklı illerdeki yardımseverlerce gönderilen ve içerisinde giyim malzemeleriyle çocukların yazdığı mektupların bulunduğu yardım paketlerini kırsal alanda eğitim gören çocuklara ulaştırdı.

Kulüp Yöneticisi İnan Bozkayar, Tuşba ilçesine bağlı Çolpan Mahallesi’ndeki ilkokulda giyim malzemeleri ve mektupları dağıtım sırasında yaptığı konuşmada, “Okulda eğitim gören 18 öğrencimize bot ve montları giydirdik. Ziyaretlerimizde sadece hediye paketlerini vermiyor, onların unutamayacağı birgün yaşamaları için farklı etkinlikler de yapıyoruz. Çok eğlenceli ve güzel bir gün geçirdik.” ifadelerini kullandı.

MEKTUPLAR DUYGULANDIRDI

Yardım malzemelerinin bulunduğu kutularda öğrencilere ulaştırılmak üzere yazılmış mektupların da yer aldığını aktaran Bozkayar, şöyle konuştu:

“Biz, adı, soyadı, giydiği mont ve botların numaralarını gönderiyoruz. Onlar da topladıkları bu yardımları adı yazan çocuğumuza ulaştırılmak üzere kargoyla gönderiyorlar. Ayrıca yurt dışından da bize yardım gönderenler oluyor. Güzel günler, güzel yarınlar için hep birlikte köydeki çocuklar için çalışıyoruz. Kutulardaki mektuplar da çocukları çok sevindirdi.”

Kulüp üyesi Bahtışen Gören de birbirinden güzel mesajların yer aldığı notları hediyeleriyle çocuklara ulaştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

“İhtiyacı olan çocuklara ulaşmak ve onların mutluluğuna şahit olmayı herhangi bir kelime ile anlatamayız.” diyen Gören, “Onları mutlu görmek bizi de mutlu ediyor. Onların yüzünde gülümsemeyi görmek bizi gururlandırıyor. Seviliyoruz, seviyoruz burada.” ifadesini kullandı.

Yorumlar