Son Dakika

Suriyeli çocuklar için 'kamp programı'

Hatay'da yaşayan Suriyeli çocukların topluma kazandırılması ve yaşadıkları olayları atlatabilmeleri için gezi ve kamp programı düzenlendi.

Suriyeli çocuklar için 'kamp programı'

Hatay'ın Yayladağı ilçesinde yaşayan 60 Suriyeli çocuk için, Türkiye İzcilik Federasyonu (TİF) tarafından bir haftalık kamp ve gezi programı düzenlendi. 

TİF Hatay İl Temsilcisi Yılmaz Kalkan, savaş mağduru Suriyeli çocukların sosyal gelişimine katkı sağlamak amacıyla etkinlikler düzenlediklerini dile getirdi.

İlçede izcilik eğitimi alan 60 çocuk için kamp hazırlandığını söyleyen Kalkan, şunları kaydetti:

"Çocuklarımızı tüm masrafları TİF tarafından karşılanmak üzere İstanbul Ümraniye'deki izcilik aday kampına götürdük. Burada çocuklar, paintball, badminton, binicilik, trafik eğitimi, okçuluk, yüzme, tırmanma, kamp ateşi yakma gibi birçok etkinliğe katıldı. Bunun yanında 2 günlük İstanbul gezisi düzenledik. Çoğu Hatay'ın dışına bile çıkmayan çocuklar, dolu dolu bir hafta geçirdi."

Türkiye geneli farklı illerden gelerek burada Suriyeli çocuklarla buluşan gönüllü izci liderleriyle programlar düzenlendiklerini aktaran Kalkan, Suriyeli çocukların mutluluğunun kendilerini sevindirdiğinin altını çizdi.

 

Yorumlar