Son Dakika

Dijital fotoğraf sanatıyla hayallerimizin resmini çiziyor

Her geçen gün teknolojinin hayatımıza kattığı yeniliklere bir başkası eklenirken dijital fotoğrafların insanların hayal gücünü zorlayan kareleri büyük ilgi görüyor.

Dijital fotoğraf sanatıyla hayallerimizin resmini çiziyor

Halil İbrahim Ülkü / Diriliş Postası

Son dönemde gerçek ile sanal olanı aynı karede bir bütüne dönüştüren Dijital Fotoğraf Sanatçısı ve aynı zamanda Sanat Yönetmenliği yapan Hüseyin Şahin’e ait dijital manipülasyon eseri fotoğraflar bu alanda yeni bir akım başlattı.

Sadece fotoğrafları birleştirmekle yetinmeyen Şahin, insanın algı dünyasını bambaşka renklere büründürürken fotoğraf manipülasyonuna farklı bir bakış açısı getirdi. Ortaya ise bütün dünyanın ilgisini çeken ve insanın hayal gücünü zorlayan eserler çıktı.  

Dijital fotoğraflara yeni bir boyut kattı

İstanbul’da yaşayan Hüseyin Şahin, dijital fotoğrafçılık alanında yaptığı çalışmalarla sektöre farklı bir boyut kazandırıyor. Onun elinden çıkan dijital manipülasyon eseri karelere baktığınızda kendinizi o anın içinde hissediyorsunuz.

Daha çok doğa ile insanın bir araya geldiği ahenkli çalışmaları seven Şahin’in çalışmalarından bazıları ülkemizden tarihi dokuları taşıyor. Galata Kulesi, Kız Kulesi ve İstiklal Caddesi üzerine yaptığı manipülasyon çalışmaları bunlardan sadece bir kaç örnek…

Instagram’da 150 binin üzerinde takipçisi olan Hüseyin Şahin, yaptığı paylaşımlarla takipçilerinin göz zevkine hitap etmeye devam ediyor.

Yurt dışında ülkemizi temsil ediyor

İnanılmaz kolâjlar ile hayranlık verici eserlere imza atan Şahin, yurt dışında da tanınmayı başardı. Uluslararası yayın yapan bir medya kuruluşuna verdiği röportajda, çalışmalarında zıt görseller kullandığını ve amacının bunların hepsini bir araya getirip geçek dışı görüntüler elde etmek olduğunu söyleyen Şahin, “Yaparken kendimi o sahnenin içinde hissediyorum. Bitirdiğimde komple içerisinde oluyorum. Zaten amacım insanların da o duyguya girmesi” diye konuştu.

Hüseyin Şahin ayrıca eserleri sayesinde hypeness.com.tr, desıgnerdaıly, ArtPeople ve Focus.it gibi çok sayıda takipçisi bulunan yabancı basında sanata önem veren sitelerin dikkatini çekmeyi de başardı.

Yorumlar