Son Dakika

Armanın peşinde adanmış hayatlar

Galatasaray taraftarı, armanın, formanın, bayrağın ve yeni gelen transferlerin hatırına Türk Telekom Stadyumu’nu Sivasspor karşılaşmasında doldurdu.

“İğne atsan yere düşmez” deyimi tam da yerini buldu. Şimdi bu Galatasaraylı taraftarlar salak mı? Bu Galatasaray taraftarı Tudor'un, Dursun Özbek'in yaptıklarını unuttu mu? Bence hayır unutmadı! Galatasaray taraftarının kocaman bir yüreği var. Çünkü Galatasaray taraftarı; "Ömrünü armaya adamış!" Galatasaray'ın sözde başarılı yönetimi futbolcuların arkasına saklanarak bir çağrıda bulunmuştu: “50 bin aslanı Türk Telekom Stadyumu’na bekliyoruz…"

Yeni gelen futbolcuların hatırına Galatasaray taraftarı stadyumu doldurdu. Bu çağrı Galatasaray taraftarı ile yönetim arasındaki buzların bir kısmını eritti. Ama Galatasaraylı taraftarların bu yönetimin yaptıklarını 2 yıldır Galatasaray'ı yerden yere vurduklarını da unutmaması lazım...

Hani bir söz vardır ya: “Ağzıyla kuş tutsa yaranamazsın.” Benim için Tudor da, Özbek de öyledir. Galatasaray'ın başarılı olması Tudor sayesinde değil, yapılan transferlerin Galatasaray ruhuna sahip çıkmasındandır.

40 yıllık Galatasaraylı gibi

Örneğin Gomis, sanki 40 yıldır Galatasaray forması giyiyormuş gibi. Sanki hiç futbol oynanamamış, hiç top görmemiş gibi saldırıyor. Gomis futbola aç bir futbolcu, bu da Gomis'i başarıdan başarıya taşıyacak. Gomis'in gol sevinci taraftarın gönlüne taht kurdu. En kısa sürede bütün Galatasaraylı minik taraftarlar, Gomis'in sevincine ortak oldu. İşte Galatasaray olmak bu Galatasaray ruhu bu!

Sivasspor karşılaşması öncesi sosyal medyada 2 paylaşım gördüm. Bunlardan biri Gomis'in Sivasspor karşılaşmasına ısınması, çalışması... Diğeri ise hayal kırıklığı. Yasin Öztekin'in kafede oturup çay, kahve içmesi... Bu görüntünün üzerine ne söyleyebiliriz ki?

İlk 11'de başlayamıyorsun diye bunları yapman mı gerekiyor Yasin? Daha çok çalış formana sahip çık. Galatasaray takımı kafe takımı değil!

Ciğerci'den beklenmedik performans

Galatasaray'a geldiği ilk günden beri eleştirilerimi eksik etmediğim Tolga Ciğerci, beni oldukça şaşırttı. Ligin başladığı günden bu zaman kadar golleriyle ve asistleriyle yoluna hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah böylede ilerler. Ama Tolga'nın kendisini geliştirmesi gerektiği bir sürü eksikleri var. Bunlardan biri ceza sahası içinde topa zayıf vurması. Sanki Bruma'nın özelliğini almış gibi. Bruma da rakibini eksiltmeyi iyi biliyordu ama toplara sağlam vuramıyordu.

Feghouli’li Galatasaray'ı merak ediyorum

Sarı-Kırmızıların yıldız transferi Feghouli'yi çok merak ediyorum. Galatasaray'a katkılardan buluna bilecek mi? Geldiği gün Feghouli'de  pozitif enerjiyi gördüm. Galatasaray'a kaptanlık yapacak bir futbolcu gibi görünüyor. İnşallah da göründüğü gibi bir futbol ortaya koyar...

Yorumlar

Yazara ait diğer yazılar