Son Dakika

Bir fotoğrafın anlattıkları

Geçtiğimiz hafta “Arakan’dan bize ne!” başlıklı kısa bir yazı yazmış ve yetersiz birkaç cümlenin ardından cevabı kitabımız Kur’an-ı Kerim’den almıştık: “Mü’minler ancak kardeştir.” (Hucurat Suresi, Ayet 10)

Emine Erdoğan Hanımefendi, Bangladeş’te Arakanlı Müslüman kardeşlerimizi ziyaret etti. Ziyaretin amacını, neden gittiğini, gitmeli miydi, gitmese ne olurdu vb. soruların cevabını aşağıda bulunan fotoğrafın verdiğini düşünüyorum…

**

Kılıçdaroğlu sıfırlayacakmış!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin 94'üncü kuruluş yıl dönümünde Parti Meclisi Toplantısı'nda konuştu.

Kılıçdaroğlu konuşmasında, “Ben doğruları söylediğim için iktidarın hedefindeyim. Çiftçisi, esnafı borç batağında. Eğer Allah bize nasip eder ve iktidara gelirsek, çiftçinin borçlarını tamamen sileceğim. Faizleri sileceğim. Kredi kartı borçlarını sıfırlayacağım. Bunlar faiz lobisine hizmet ediyor vatandaşa değil. Ben bunu söylüyorum diye kızıyorlar.” dedi.

 Burada asıl olan elbette iktidar kelimesinin geçtiği cümle.

Terörist başı Öcalan, Türkiye’ye teslim edildiğinde askerdeydim. Ve o dönem Bülent Ecevit seçimlerden birinci parti çıkmış, hükümeti kurma yetkisi kendisine verilmişti.

Ama tek başına iktidar olma yetkisini millet yine vermemişti. Durum böyle olunca Kılıçdaroğlu’nun temennisi sine-i millette karşılık bulur mu, cevabını siz biliyorsunuz...

 

Yorumlar

Yazara ait diğer yazılar