Son Dakika

Emine Erdoğan beşten büyüktür!

Geçen haftaki yazımda şöyle bir soru sormuştum: Türkiye’den başka bir ülke, Recep Tayyip Erdoğan’dan başka bir lider Arakan’daki Müslüman kardeşlerimiz için bir şeyler yaptılar mı?” Bu haftaki yazımda ise çok rahat bu soruyu cevaplandırabiliyorum. Sorunun cevabı “hayır’’.

Geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın talimatıyla içinde Emine ve Bilal Erdoğan’ın da bulunduğu bir ekip Arakanlı kardeşlerimize yardım götürdüler. Ne trajikomiktir ki Birleşmiş Milletler “Arakan’a erişimimiz yok” dedi ama Türkiye bin ton gıda gönderdi. O zaman neymiş Türkiye ve Recep Tayyip ERDOĞAN beş’ten büyükmüş. Zira Birleşmiş Milletlerin gidemediği yere gidip de yardım götürülüyorsa, oradaki insanların sorunlarıyla ilgileniliyorsa kimse kusura bakmasın bu tabir cuk diye yerine oturur.

Bu yardım olayının diğer bir noktasına temas etmek istiyorum. Düşünsenize bir Cumhurbaşkanının eşi ve oğlu bu yardım olayında başroldeler. Arakan’a giden Emine ve Bilal Erdoğan değil de Batılı bir Cumhurbaşkanının eşi ve oğlu ya da batılı bir aktivist, ünlü olsaydı, şu anda sadece benim köşemde değil tüm dünya basınında konuşuluyor olacaklardı. Hadi batıyı geçtim de bizim çok yardımsever, pek muhterem CHP’ye ne oluyor? CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Arakan’a giden yardımları Emine Erdoğan ve Bilal Erdoğan’ın götürmesine “edepsizlik” demiş. Edepsizlik, bu yardımı oraya götürmek mi yoksa günlerdir Arakan’da yaşanan bu vahşete sessiz kalıp tek kelime etmemek mi? Cevap bekliyorum Sayın Altay.

Siz de haklısınız tabii. Bu zamana kadar hangi Müslüman’ın derdiyle dertlendiniz ki? Doğanıza aykırı böyle şeyler, hayatınızda böyle bir olay yaşamadığınız için tuhafınıza gidiyor. Ve hemen hakarete başlıyorsunuz. Sayın Erdoğan’ın eşi değil de Batılı bir liderin eşi bunu yapmış olsaydı emin olun CHP nazarında en iyi Cumhurbaşkanı o olacaktı, en iyi eş olacaktı. Çünkü bunlar ikiyüzlü.

Düşünsenize Türkiye’den bir First Lady bilmem kaç bin kilometre öteye yardım için kalkıp gidiyor. Bu zamana kadar böyle miydi? Onlar da haklı, tuhaflarına gitti. Çünkü onlara göre First Lady’ler köşkte oturur.

Çok fazla meseleyi uzatmadan şunu söyleyeyim: Rahşan Ecevit hangi sıfatla Rahşan Affını çıkardıysa Sayın Emine Erdoğan’da o sıfatla (Birleşmiş Milletler’in yardım götüremediği) Arakan’a yardım götürdü.

Yorumlar

Yazara ait diğer yazılar