Son Dakika

Önce inanç

Kendisini madde bağımı ile medeniyet kurma telakkisine yönelten bir medeniyetin kurulması imkansızdır.
 
Batı cephesi dediğimiz ve bu cepheye karşı her türlü duruşumuz yerinde olmadığı sürece onun ile bir bataklık çukuruna düşmenin kaçınılmaz olduğu inancını yapımızın her köşesinden atmamız zaruridir.
 
Batı cephesi nasıl bir cephedir? Topla veya tüfekle olmaktan maada ruhumuza saldırı yapmayı hiç bırakmamış, her yenilgiye uğradığında ruhumuza işlenmesi kendi halkları üzerinde denenmiş ve öngörülmüş planları ile karşımıza dikilmiş bir cephe… bu cephe karşısında ruh ve ufuk düşerse her şeyin esir edilir. Karanlığa yenik düşer, akı tutsak edersin. Bu medeniyetler arası birbiri ile akıl mücadelesinin kaçınılmaz şavaş cepheleridir. Sadece birinden biri galip gelebilir. Ya AK yada KARA…
 
Bedenini, benliğini, özünü bu uğurda feda edecek kadar sağlam bir duruş ile ak cephesinde yerini almalısın. Her fikir atışın düşmanı 12’den vurmalı. Vuruşun BATI CEPHESİNİ 12’den öyle vurmalı ki bedensel, maddesel ve ruhsal olarak çökmeli. “Bir dünya görüşü üretemeyecek kabiliyeti dahi elinden alınmalı” şuuru ile bir atış gerçekleştirmelisin. vücudunun, ruhunun ve ufkunun sağlam izlenimleri ile ilerlemeli, yere sağlam basmalısın. Seni maddenin kölesi olmaktan kurtaran, boynuna vurulan zincirleri kıran insanlardan seni uzak tutan Rabbinin yoluna sarılmalısın. Onların inanç girdabına dalmadan ilerlemeli, tanrılaştırılmış maddelerin uzak durmalısın. Rabbe inanmayan ve onsuz geçen her saniye seni seni alçaltır, yok eder.
 
RUH; insanın mabedidir. Mabedinin tek sahibinin Allah olduğuna inanan birinin yıkamayacağı aşamayacağı bir duvar yoktur. Sesin hakkı haykırmalı, hak için yükselmeli, hak için BATI CEPHESİNİ titretmeli… bu cepheye karşı durmak senin aşkın, yolun, ülkün ve varoluşundur. Madde bağımlılığı ile medeniyet kurmak isteyen bu cephede bu vasıflar ve özelliklerin olması imkansızdır. Yüreğin bu aşk ve vecd ile çarpmalıdır.
BATI CEPHESİNİ yıkmak davamız ve davamız için 12’den vurma kavgamız hak ve hakikat içindir. 

Yorumlar

Yazara ait diğer yazılar