Son Dakika

WhatsApp’a 5 yeni özellik daha geliyor

Dünya çapında milyarlarca kullanıcı olan mobil mesajlaşma uygulaması WhatsApp, her geçen gün yeni güncellemelerle kullanıcılarının karşısına çıkmaya devam ediyor. İşte yakın zamanda WhatsApp’a gelmesi beklenen 7 özellik…

WhatsApp’a 5 yeni özellik daha geliyor

Halil İbrahim Ülkü / Diriliş Postası

Akıllı telefon kullanıcıları tarafından tercih edilen ilk mobil mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, yaptığı yeni güncellemelerle kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Her geçen gün yeni bir güncellemeyle kullanıcılarının karşısına çıkan WhatsApp, adından çok söz ettirecek 5 önemli özellikle uygulamayı geliştiriyor.

WhatsApp ekibi, uzun süredir “gönderilen mesajların iptali” üzerine çalışıyor ve kullanıcılar bu özelliği dört gözle bekliyor. Tabi ki üzerine çalışılan özellikler sadece bu alanda değil. WhatsApp ekibi, emoji, Facebook çıkartmaları ve Business özelliği gibi birçok özellik üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Peki yakın zamanda gelecek olan özellikler neler? Yakından inceleyelim…

1-Facebook emojilori WhatsApp’a geliyor

WhatsApp ekibi, Facebook Messenger’dan etkilenerek emoji alanında kullanıcılarına büyük bri sürpriz yapmaya hazırlanıyor. Bu özelliğin tek dezavantajı, Messenger’daki çıkartmaların aynı şekilde kopyalanacak olması.

2- Emoji tasarımları yenileniyor:

WhatsApp emojileri baştan aşağı değişiyor. Genel görünümleri daha büyük gözler ve belirgin çizgilerle güzelleşiyor. Dışarıdan bakıldığında çok fazla değişiklik gözükmeyebilir, ancak büyüyen telefon ekranlar ve yükselen çözünürlükler dolayısıyla beklenen bir yenilikti.

3- Karanlık Mod özelliği:

Uzun süredir WhatsApp’ın arayüz renklerinde değişikliğe gideceği söylentisi vardı. Ancak yeni amiral gemilerinin ekran parlaklıkları arttırıldığından, kullanıcılar metin ile ilgili işlerini düşük ışıkta yapmaya başladılar. Bu yüzden WhatsApp ekibi uygulamaya gömülü bir gece modunun üzerinde çalışmaya başladı.

4-Bilinmeyen Numaralar İçin İletişim Bilgileri:

Kullanıcılar bilinmeyen bir numaradan mesaj aldıklarında otomatik olarak bir kartvizit görecekler. Bu kartvizit üzerinde, karşıdaki kişinin farklı iletişim bilgileri yer alacak. Böylece mesajı alan kişiler karşıdakini kolayca tanıyabilecek ve iletişim kurma kararını verecekler.

5-Andorid Oreo İçin Resim İçinde Resim Modu:

Diğer 4 özelliğin yanı sıra Android Oreo’lu cihazlar, WhatsApp için resim içinde resim özelliğine kavuşacaklar. Böylece uygulamalar arasında gezinirken WhatsApp’ı kapatmadan mesajlaşmaya devam edebilecekler.

 

 

 

Yorumlar