Son Dakika

Artık inanabilirsiniz!

Artık inanabilirsiniz!

ABD’nin Suriye’nin Rakka şehrinde sahnelediği terör tiyatrosuna İngilizler yeni uyandı. İngiliz BBC, terör örgütü PKK/PYD’nin yüzlerce DAEŞ’li teröristi tahliye görüntülerini yayınlayarak sözde yeni bir gelişmeyi duyurdu. Oysa Türkiye, bölgede binlerce sivilin ölümüne yol açan ABD’nin terör ittifakına gösterdiği tepkilerle bütün dünyayı bugüne kadar defalarca uyardı.  

Aylardır Suriye’de terör örgütleriyle ittifakını açıktan derinleştiren ABD’nin kirli işbirliklerine kulak asmayan Batı, nihayet gerçeği gördü. İngiltere’nin haber kanalı BBC, DAEŞ’li teröristlerin tahliyesi için yapılan gizli anlaşmayı tüm dünyaya ilan etti.

350 DAEŞ’li teröristin Rakka’nın kontrolünü devralan PKK/PYD tarafından tahliye edildiği anları video ve fotoğraflarla tüm dünyaya duyurduğu haber ABD’nin Suriye’de ipliğini pazara çıkardı.

Bugüne kadar ABD’nin öncülüğünü yaptığı koalisyon güçleri, bölgede terörle yapılan gizli anlaşma iddialarını yalanlıyordu. Ancak söz konusu görüntüler Batı’nın terörle kirli işbirliği yaptığı yönündeki o iddiaları doğruladı.

PENTEGON’DAN YÜZSÜZ AÇIKLAMA

Bütün gerçeklerin video ve fotoğraflarla ortaya konulmasına rağmen Pentagon sözcüsü Pahon, skandal bir açıklama yaptı. Pahon, Terör örgütü PKK/PYD'nin Rakka'yı terk etmeleri için DAEŞ ile anlaşma yaptığı haberlerine ilişkin, anlaşmanın bir parçası olmadıklarını ancak buna saygı duyduklarını söyledi.

TÜRKİYE DEFALARCA UYARDI

Tüm dünyayı teröre mesafe koymaları yönünde defalarca uyaran Türkiye, BBC’nin çektiği görüntülerden çok daha fazlasını ortaya koyarak başta ABD olmak üzere bütün Batı ülkelerine PKK/PYD’nin bir terör örgütü olduğunu anlatmaya çalışmıştı. Bugün ortaya çıkan görüntülerde Ortadoğu’nun en azılı terör örgütüne yardım eden PKK/PYD’nin bölgede hangi kirli emellere maşalık yaptığını da herkes görmüş oldu. Türkiye’nin uyarılarına kulak asmayan Batı’nın bir İngiliz kanalından duyduğu gerçeklere ne tepki vereceği merak konusu.

Bunlarla birlikte aylarca bölgedeki terör ittifakına ses çıkarmayan İngiltere’nin bu hamlesi uzmanlara göre, son dönemde ABD’nin etkinliğini artırdığı Ortadoğu’da kendilerinden daha büyük bir kan emici görmek istememelerinden kaynaklanıyor.

Aylardır Suriye’de terör örgütleriyle ittifakını açıktan derinleştiren ABD’nin kirli işbirliklerine kulak asmayan Batı, nihayet gerçeği gördü. İngiltere’nin haber kanalı BBC ekibi DAEŞ’li teröristlerin tahliyesi için yapılan gizli anlaşmayı tüm dünyaya ilan etti.

Rakka’da yaşananları araştırması için bir muhabirini bölgede özel araştırma yapmak üzere görevlendiren BBC, ülkede küresel çıkarları için binlerce sivilin kanını döken ABD himayesinde gerçekleşen terör örgütlerinin nöbet değişimini görüntüledi.

İngiliz haber kanalının haberine göre tahliye edilen DAEŞ'liler arasında, örgütün önde gelen yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda yabancı savaşçı da yer aldı Rakka'dan tahliye edilen teröristlerin bir kısmı Suriye geneline dağılırken aralarından bazılarının da Türkiye'ye geçtiği belirtildi.

Haberde ayrıca çok sayıda yabancı DAEŞ’li terörist ile birlikte silah ve cephane yüklü 10 kamyonun Rakka’dan tahliye edildiği bilgisi paylaşıldı.

Rakka'nın ABD destekli terör örgütü PKK/PYD tarafından ele geçirilmesinden önce de yüzlerce araçlı konvoyla çoğu DAEŞ’li teröristin ailelerinden oluşan 4 bin kişi şehri terk etmişti.

KOALİSYON ÇATLAMAYA BAŞLADI

Anlaşmaya varıldığı günlerde hem ABD hem İngiltere öncülüğündeki koalisyon Suriye’de tarafların yaptığı gizli anlaşma ve üstlendikleri rolleri kabul etmedi. Bugün DAEŞ’li teröristlerin Suriye geneline ve hatta Suriye dışına kaçmasına zemin hazırlayan Rakka’nın bu kirli sırrı dış dünyaya bir tehdit olarak sunuldu.

GERÇEĞE YENİ Mİ UYANDILAR?

350 DAEŞ’li teröristin Rakka’nın kontrolünü devralan PKK/PYD tarafından tahliye edildiği anları video ve fotoğraflarla tüm dünyaya duyurulması zihinlerde haberin zamanlaması ve hedefi hakkında soru işaretleri ortaya çıkardı. Zira bugüne kadar Türkiye defalarca PKK/PYD’nin bir terör örgütü olduğu gerçeğini görüntü, fotoğraf ve istihbarat belgelerine dayadırdığı yüzlerce kanıt sunarak bütün dünyaya duyurdu. Türkiye’nin teröre ve teröriste pirim verilmemesi yönündeki çağrılarına kulak tıkayan başta İngiltere ve bütün bir Batı istekli olarak yattığı uykusundan bir çırpıda uyanmaya başladı. Uzmanlar gerçekler göz önündeyken bugüne kadar bölgede yaşanan kirli ittifaka ses çıkarmayan İngiltere bu hamlesiyle hem Suriye hem Ortadoğu’nun genelinde kendinden daha büyük bir kan emici görmek istememesine bağlıyor. Bu hesaba göre İngiltere son dönemde kendine terör örgütleri üzerinden etkinlik alanı açan ABD’nin ayaklarına balta vurarak hizaya çekmeye çalışıyor.

Rakka’da ABD’nin terör tiyatrosu

“Diriliş Postası Rakka’da yaşana terör tiyatrosunu bu haberden tam 5 ay önce 5 Haziran 2017 tarihli “Rakka’da terör örgütleri arasında nöbet değişimi” manşetiyle duyurdu.

“Diriliş Postası, sözde Rakka’nın terör örgütü DAEŞ’den kurtulduğu günün ertesi şehir meydanında APO Posteri açan PKK’lı teröristlerin dünyanın gözüne soktuğu gerçeği 20 Ekim 2017 tarihli “Hani YPG, PKK değildi!” manşetini atmıştı.

 

Yorumlar