Son Dakika

Bakan Fakıbaba: Türkiye’nin birlikteliğinden korkan güçler var

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, halkın terör örgütleriyle iş birliği yapanları çok iyi bildiğini belirterek, Türkiye’yi kıskanan ve birlikteliğinden korkan güçler bulunduğunu söyledi.

Bakan Fakıbaba: Türkiye’nin birlikteliğinden korkan güçler var

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Silopi Spor Salonu'nda düzenlenen  partisinin ilçe kongresinde konuştu. Konuşmasında Rakka'da Öcalan posterinin asılmasıyla ilgili ABD'ye üstü kapalı bir şekilde atıfta bulunan Bakan Fakıbaba, "Kim kimin maşası belli olmuştur. Hangi örgütlerin hangi örgütlerle iş birliği yaptığı belli olmuştur. Hangi örgütlerin hangi devletlerin piyonları olduğunu bu halk öğrenmiştir." dedi.

"Türkiye'nin birlikteliğini kıskanıyorlar"

Türkiye'nin çok bereketli ve zengin bir ülke olduğunu belirten Bakan Fakıbaba, bu zenginliğin korunması için bütün terör örgütlerine karşı uyanık kalınması gerektiğini vurguladı. 

"Kim kimin maşası belli olmuştur"

Türkiye’yi kıskanan ve birlikteliğinden korkan güçler bulunduğunu aktaran Fakıbaba, şöyle konuştu:

"Kim kimin maşası belli olmuştur. Hangi örgütlerin hangi örgütlerle iş birliği yaptığı belli olmuştur. Hangi örgütlerin hangi devletlerin piyonları olduğunu bu halk öğrenmiştir. 'Türkiye büyüyor, bunun önünü keselim, parçalayalım ve küçültelim ve o gücü rahat yönetelim.' diyorlar. Vallahi siz küçültemezsiniz. Bir şey yapamazsınız."

Fatih Bilen yeniden ilçe başkanlığına seçildi

Konuşmanın ardından Bakan Fakıbaba, kongreye davet edilen bir grup engelliye sarılarak hediye verdi. 420 delegenin oy kullandığı seçimde geçerli oyların tamamını alan AK Parti İlçe Başkanı Fatih Bilen yeniden ilçe başkanlığına seçildi.

Kongreye AK Parti Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, Memur-Sen Şırnak İl Başkanı Abdullah Çatı ve partililer katıldı.

Yorumlar