Son Dakika

Bakan Kaya’dan terörle mücadelede kararlılık mesajı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya, Türkiye’nin her türlü entrikaya rağmen vesayet odaklarına ve işgalci vatan hainlerine karşı dimdik ayakta durduğunu belirterek, “Biz, milletimizin istikbal ve istiklali için içeride ve dışarıda terörün her türlüsüyle mücadelemizi kararlılıkla sürdürmeye dedi.

Bakan Kaya’dan terörle mücadelede kararlılık mesajı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Malatya Valiliği ve Büyükşehir Belediyesince düzenlenen "Malatya Tanıtım Günleri"ne katıldı.

Malatya’nın kültür ve gelenekleriyle Türkiye’nin müstesna şehirlerinden biri olduğunu belirten Bakan Kaya, Malatya’nın sadece ekonomide değil, kültür ve siyasette de üstün hizmetler yapan şahsiyetler yetiştirdiğini söyledi.

“Malatya darbe gecesi vatanına sahip çıktı”

Bakan Kaya, 15 Temmuz’da FETÖ tarafından düzenlenen hain işgal girişiminde kentte meydanların dolu olduğuna dikkat çekerek, 28 günlük demokrasi nöbeti boyunca Malatyalıların bayrağına, vatanına, milletine nasıl sahip çıktığını gösterdiğini belirtti.

“Tarihin her döneminde mazlumlara sahip çıktık”

Türkiye'nin bereketli toprakları, hoşgörü kültürü, inanç ve değerleri ile tam anlamıyla bir "kardeşlik coğrafyası" olduğunu vurgulayan Kaya, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Biz tarihin her döneminde mazlumlara, gariplere ve kimsesizlere güvenli bir liman olduk. Bugün her türlü entrikaya rağmen vesayet odaklarına, darbeci vatan hainlerinin sinsi planlarına rağmen dimdik ayaktayız. Biz, milletimizin istikbal ve istiklali için içeride ve dışarıda terörün her türlüsüyle mücadelemizi kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz. Sınırlarımızda bir terör koridoru açılmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Barışa giden yolları kapatmaya çalışsalar da yol açmasını her zaman bildik, bundan sonra da bileceğiz. Milletimizin huzurunu, güvenliğini, selametini, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü tehdit eden unsurlara karşı yapmamız gereken ne varsa bugüne kadar olduğu gibi bu günden sonra da yapmaya devam edeceğiz."

“Güven ve istikrar sayesinde”

Emniyet ve güvenlik olmadan ekonomik kalkınmanın da olmayacağına dikkati çeken Kaya, siyasi istikrar olmadan gelişmenin de olmadığını söyledi.

Kaya, "IMF'nin, Türkiye'nin 2017 büyüme tahminini revize ederek 2,5'den 5,1'e yükseltmesi, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti hükümetlerimizin ortaya koyduğu güven ve istikrarın sayesindedir." dedi.

Yorumlar