Son Dakika

Biz dik durdukça adeta kuduruyorlar

Erdoğan, Türkiye’nin hassasiyetleri söz konusu olunca kibirlenerek demokrasiden bahsedenlerin kendi çıkarları söz konusu olduğunda takındıkları tavrı iyi biliyoruz ifadelerini kullandı. "Emirlerine amade bir Türkiye hayaliyle yanıp tutuşanlar, biz dik durdukça adeta kuduruyorlar" dedi.

Biz dik durdukça adeta kuduruyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen 39. Muhtarlar Toplantısı'nda konuştu. Burada yaptığı konuşmada Suriye’nin kuzeyinde sözde bir devletin kurulmasına izin verilmeyeceğini belirten Erdoğan, terörle mücadelede kararlılık vurgusu yaptı. Teröristlere karşı Cudi'de ne yaptıysak, Tendürek'de ne yaptıysak, Kandil'de ne yapıyorsak teröristleri nerede görürsek aynısını yapmaya devam edeceğiz ifadelerini kullandı.

"Benim halkım huzura ulaşmadıkça sorumluluğumuzu yerine getirmiş olamayız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Benim Güneydoğu'daki, Doğu'daki, ülkemdeki halkım huzura ulaşmadıkça biz, devlet başkanı olarak sorumluluğumuzu yerine getirmiş olamayız. Benim muhtarlarım tehdit edilerek, 'Eğer bu köylerden, eğer bu mahalleden bizim dışımızda herhangi bir partiye bir tane oy çıkarsa bilesin ki öldürülürsün.' bu tehdit altında benim muhtarım olduğu sürece, ben sorumluluğumu yerine getirmiş olamam." diye konuştu.

"Suriye'nin kuzeyinde sözde devlet asla kurdurmayız, kurdurmayacağız"

Erdoğan, "Suriye'nin kuzeyinde biz PYD'ye, YPG'ye bir sözde devlet asla kurdurmayız, kurdurmayacağız. Şunu da söyleyeyim; bazıları 'Kürt devleti' filan deyip duruyorlar. Ben bunu Kürt kardeşlerime bir hakaret telakki ediyorum. Zira benim Kürt kardeşlerim, inanıyorum ki Suriye'nin kuzeyinde, Türkiye'nin güneyinde böyle bir oluşuma asla fırsat vermeyecektir." diye konuştu.

Cudi'de, Tendürek'de ne yaptıysak her yerde aynısını yapacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yapmak istedikleri neydi? Suriye'nin kuzeyinde bir terör koridoru oluşturmak suretiyle Akdeniz'e ulaşmaktı. Kusura bakmasınlar, Cudi'de ne yaptıysak, Tendürek'de ne yaptıysak, Kandil'de ne yapıyorsak, Gabar'da ne yapıyorsak, Bestler-Dereler'de ne yapıyorsak, her yerde bunları nerede görürsek aynısını yapmaya devam edeceğiz." dedi.

Biz dik bir duruş sergiledikçe adeta kuduruyorlar

Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'nin çıkarları, hassasiyetleri, talepleri söz konusu olduğunda kibirle demokrasiden, insan haklarından, bize ders vermekten söz edenlerin, kendi çıkarlarını nasıl her şeyin üzerinde tuttuklarını biz çok iyi biliriz. Her dediklerini yapan, her istediklerini yerine getiren, adeta emirlerine amade bir Türkiye hayaliyle yanıp tutuşanlar, biz kendi ajandamızı takip ettikçe, onurlu ve dik bir duruş sergiledikçe adeta kuduruyorlar ve kuduracaklar."

Yorumlar