Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD’nin bu adımı, bölgeyi ateş içine atmaktır

Yunanistan ziyareti öncesi vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Amerika’nın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına ilişkin, “Böyle bir adımı atmak dünyada, özellikle bu bölgeyi ateş çemberinin içine atmaktır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD’nin bu adımı, bölgeyi ateş içine atmaktır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı'nda vatandaşlara hitap etti. 

Donald Trump'ın dün akşam düzenlediği basın toplantısında, Amerika'nın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasını sert bir dille eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Böyle bir adımı atmak dünyada, özellikle bu bölgeyi ateş çemberinin içine atmaktır. Ey Trump, sen ne yapmak istiyorsun? Bu nasıl bir yaklaşımdır? Siyasi liderler karıştırmak için değil barıştırmak için olurlar." dedi.

Trump'ın açıklamaları mikser görevini görmektedir

Amerika Başkanı Trump'ın açıklamalarının "mikser" görevi gördüğünü dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu açıklamaların bölgeyi barıştırmaya değil, karıştırmaya yönelik olduğunu ifade etti. Erdoğan, "Trump, 'Ben güçlüyüm, öyleyse haklıyım' diyorsa, yanılıyor. Güçlü olmak, haklı olmak demek değildir. Haklı olan güçlüdür. Bunu böyle bilmesi lazım." ifadelerini kullandı.

Trump Kudüs'ün işgalini resmen açıkladı

"Bu sadece Müslümanlığın değil, adeta insanlığın görevidir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

"Telefonla görüşmelerimi sürdürüyorum. Burada sadece İslam ülkelerini değil hatta Papa'yla da görüşme talebim oldu, onunla da bu akşam veya yarın sabah görüşeceğiz. Çünkü burası aynı zamanda Hristiyanların da mabedi, onunla da bu konuyu görüşmem lazım. Sayın Putin'le de görüşmemi yapacağım. Batı ülkeleri, Almanya, İngiltere, Fransa, İspanya'yla da görüşmelerimi yapacağım. Çünkü bu artık sadece Müslümanların değil adeta insanlığın görevidir."

Ye’se düşme, öfkeni diri tut kavga yeni başlıyor!

Yorumlar