Son Dakika

“Hainlerle mücadeleyi sürdürüyoruz”

"TSK'ya yapılmış her saldırı şahsıma yapılmış demektir.” diyen Erdoğan, “Ordumuzun içerisine sızmış darbeci hainlerle mücadele etmek başkadır, ordumuzu zayıflatacak, askerimizi rencide edecek davranışlar içerisine girmek bambaşkadır. Hainlerle mücadeleyi sürdürüyoruz, sürdüreceğiz" dedi.

“Hainlerle mücadeleyi sürdürüyoruz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Kara Harp Okulu Komutanlığı'nda muvazzaf subay adaylarının mezuniyet töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı konuşmada, diğer harp okulları gibi Kara Harp Okulunun da milletimizin evlatlarının tamamına kapıları açık olacak şekilde öğrenci kabulü yaptığını belirterek, “Hiçbir ideolojinin, hiçbir kesimin, hiçbir marjinal zihniyetin okullarımızı ele geçirmesine imkan vermeyecek; tamamen yerli, tamamen milli bir yapıyı buralara hakim kıldığımıza inanıyorum." İfadelerini kullandı.

Ordunun tüm miletimizin değeri olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

“Bu ordu Türkiye'nin ordusudur, Türk milletinin ordusudur"

"Önümüzdeki yıl Harp Okullarımıza yapılan müracaat sayısının doğrusu ben katlanarak artacağına inanıyorum. Çünkü bu ordu, darbecilerin, cuntacıların, vesayetçilerin ordusu değildir. Bu ordu, FETÖ'cülerin ordusu hiç değildir. Bu ordu, şu veya bu yabancı kurumun ordusu hiç değildir. Bu ordu sadece ve sadece Türkiye'nin ordusudur, Türk milletinin ordusudur."

“Türk Silahlı Kuvvetlerine yapılmış her saldırı şahsıma yapılmış demektir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türk Silahlı Kuvvetlerine yapılmış her saldırı şahsıma yapılmış demektir. Ordumuzun içerisine sızmış darbeci ve cuntacı hainlerle mücadele etmek başkadır, ordumuzu zayıflatacak, askerimizi rencide edecek davranışlar içerisine girmek bambaşkadır. Hainlerle mücadeleyi sürdürüyoruz, sürdüreceğiz ama hiç kimsenin bunu fırsat bilip ordumuzu, subaylarımızı, askerimizi yıpratmasına da müsaade etmeyeceğiz." dedi.

Erdoğan, "Bugün Türkiye, operasyonel kabiliyet ve tecrübe bakımından herhalde dünyanın en güçlü birkaç ordusundan birine sahiptir." ifadesini kullandı.

Yorumlar