Son Dakika

Kandil’in kontrollü sözcüsü!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun SİHA’lar konusundaki rahatsızlığının kaynağı belli oldu. PKK elebaşlarından Murat Karayılan’ın örgütün Türkiye’deki unsurlarına gönderdiği mesajda, SİHA yüzünden binlerce teröristin öldürüldüğü yönünde feryat ettiği belirlendi.

Kandil’in kontrollü sözcüsü!

Hakkâri Oğulköy’de teröristlere yönelik Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ile 31 Ağustos’ta düzenlenen operasyonda biri ölü diğerleri yaralı ele geçirilen teröristlerle ilgili Sezgin Tanrıkulu, bu kişilerin işbirlikçi olmadıklarını savunmuş ve sosyal medyadan skandal paylaşımlarda bulunmuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu da katıldığı televizyon programında Sezgin Tanrıkulu'na tepki göstermek yerine, teröristlerin piknik yapmaya gittiğini, yanlarında silah olmadığını, öldürülenlerden bazılarının işadamı olduğunu öne sürmüştü.

GASP EDİLMİŞ MUTFAK TÜPÜ DOLU ARAÇLAR

Yapılan soruşturmada, 4 kişinin güvenlik gerekçesiyle kapalı olan yolu kendi imkânlarıyla açarak teröristlerin bulunduğu bölgeye gittikleri belirlendi.

İşbirlikçilerin bölgeye ulaştıktan sonra da yemek pişirerek bir süre teröristlerin gelmesini bekledikleri tespit edildi.

İşbirlikçilerin, olayın yaşandığı yerin sağ ve sol tarafının askeri yasak alan olduğunu bilmelerine rağmen özellikle son zamanlardaki operasyonlarla hareket alanları daralan teröristlere lojistik destek sağlamak üzere bölgeye gittiği saptandı. Olay yerinde bulunan 2 aracın kısa süre önce gasp edildiği, içlerinin mutfak tüpü dolu olduğu anlaşıldı.

“BİNLERCESİ TEK KURŞUN ATMADAN İMHA OLDU”

Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ile takip edilerek düzenlenen operasyonda 2’si ölü biri yaralı ele geçirilen MLKP’li teröristlerin üzerinden PKK liderlerinden Murat Karayılan’ın, 4 Nisan tarihli şu mesajı bulundu: “Son yıllarda bu silahlı kanatlar çıktı.

Gündüz olduğu gibi gece de termal gözlerinin üstünlüğüyle sadece eylem etkimizi azaltmadı, hareket kabiliyetimizi de yok etti. Siz ne yapıyorsunuz, koyun sürüsü gibi toplu dolaşıyorsunuz.

Naylona sarılmak, alüminyum kâğıda bürünmek sonuç vermez. Bu alet yerdeki karıncayı bile görüyor. Kartalın tarlada sürünen yılanı gördüğü gözlerden daha keskin gözü var. Binleri geçen eleman tek kurşun atmadan imha oldu.”

“2 bine yakın terörist öldürüldü”

Genelkurmay Başkanlığı, SİHA’larında kullanıldığı 1 Ocak-10 Eylül 2017 tarihleri arasındaki 562 kara ve hava operasyonu hakkında bilgi verdi. Açıklamada, SİHA destekli operasyonlar sonucu yurt içinde 986, sınır ötesinde 867 terörist olmak üzere toplam bin 853 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Genelkurmay açıklamasında, “Terörle mücadele operasyonlarında sadece teröristlerin, kaçakçıların ve bunların destekçi ve iş birlikçilerinin etkisiz hale getirilmesi ve engellenmesi amaçlanmaktadır" denildi.

 

Yorumlar