Son Dakika

Kütahya'da yeniden alevlenen yangın kontrol edildi

Kütahya'nın Domaniç ve Emet ilçelerinde hava koşulları sebebiyle kontrol altına alındıktan sonra yeniden yayılan yangın tamamen kontrol altına alındı.

Kütahya'da yeniden alevlenen yangın kontrol edildi

Kütahya'da geçtiğimiz günlerde çıkan ve bir sefer kontrol altına alınmasının ardından hava koşulları sebebiyle yeniden alevlenen yangın tamamen kontrol altına alındı. Bölgede sıkı çalışma yürüten ekipler soğutma işlemlerine başladı.

Yangın söndürme işlemleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Kütahya Vali Vekili Sedat Oktar, 10 Eylül'de Domaniç'in Çukurca beldesi yakınlarında ve dün öğlen saatlerinde Emet ilçesine bağlı Kabaklar köyü civarında çıkan orman yangınlarının kontrol altına alındığını, soğutma çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Vali Oktar'ın açıklamaları şu şekilde;

"Her iki bölgede de yangınlar gece boyunca sürmüştü. Ekiplerimiz ve gönüllü vatandaşlarımızın da desteğiyle sabaha kadar sürdürülen çalışmalar neticesinde yangınların etrafı çevrilerek yayılmasının önüne geçilmişti. Havadan ve karadan yapılan çalışmalar sonucunda Emet'teki yangın tamamen söndürüldü ve soğutma çalışmalarına geçildi. Domaniç'te de yangın tamamen kontrol altına alındı. Çevrilen alanın içerisinde risk oluşturmayan küçük yangınlar mevcut. Burada da soğutma çalışmaları devam ediyor. Tedbir amaçlı boşaltılan Kabaklar köyünde de vatandaşlarımız evlerine yerleştirilerek normal yaşamlarını sürdürmeye başladılar. Yangınlarda zarar gören alan ise yapılacak ölçümlerin ardından belirlenecek."

Yangında ölen veya yaralanan olmamasının güzel bir durum olduğunu vurgulayan Oktar, rehabilitasyon çalışmalarının ardından bölgenin yeniden ağaçlandırılacağını da sözlerine ekledi.

Yorumlar