Son Dakika

Meteorolojiden kar yağışı uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurt genelinde karla karışık yağmur ve kar beklendiğini açıkladı. İstanbul'da ise sıcaklıkların gün içerisinde 15 dereceye kadar çıkması bekleniyor.

Meteorolojiden kar yağışı uyarısı

İstanbul'u son günlerde etkisi altına alan soğuk hava dalgasının gün içerisinde kırılması bekleniyor. İlerleyen saatlerde yağışın İstanbul'u terk etmesi, gün içerisinde hava sıcaklıklarını 15 dereceye kadar yükseleceği tahmin ediliyor.

Karla karışık yağmur ve kar uyarısı

Yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Doğu Anadolu Bölgesi ve Siirt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Karadeniz kıyı kesimi, Marmara'nın kuzeydoğusu ile Siirt çevrelerinde yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı batı kesimlerinde artacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı batı kesimlerde artarak mevsim normalleri civarına yükselecek, diğer yerlerde mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edecek. Rüzgar, genellikle batı ve kuzeybatı yönlerden orta kuvvette esecek.

Yorumlar