Son Dakika

NATO’daki rezaletin suçlusu kim?

AK Parti İstanbul Milletvekili Külünk, NATO tatbikatındaki skandalın kendini bilmez birkaç kişi tarafından mı, yoksa derin NATO tarafından mı organize edildiğinin açığa çıkarılması gerektiğini belirtti.

NATO’daki rezaletin suçlusu kim?

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Mustafa Kemal’in düşman olarak gösterildiği NATO tatbikatına ilişkin önemli tespitler yaptı.

Olayın 2-3 azılı Erdoğan düşmanı tarafından yapılacak kadar küçük olmadığı tezini ortaya koyan Külünk, skandalın en ince ayrıntısına kadar araştırılmasını talep ederek, “Yaşanan vahim hadise NATO Genel Sekreteri’nin yaklaşımında dile getirildiği gibi birkaç kişinin basit hatası mıdır? Yoksa NATO’da örgütlü derin bir yapının işi midir? Türkiye ile NATO’yu, Türkiye ile ABD’yi karşı karşıya getiren bu planlar kimler tarafından yapılmaktadır?

Türk Yargısı NATO’daki skandala sebep olan personeller ve diğer yetkililer hakkında soruşturmayı oldukça hızlı yürütmelidir. Devletimizin Kurucusu ve Cumhurbaşkanımız’ı hedef alan bu saldırı mutlaka cezalandırılmalı ve tüm boyutlarıyla da yaşananlar ortaya çıkartılmalıdır” diye konuştu.

Yorumlar