Son Dakika

SİHA’ların görevi teröristleri yok etmek

Hakkari’de öldürülen teröristleri “Piknikteydiler, silahları da yoktu” sözleriyle savunan Kılıçdaroğlu’na sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP liderine SİHA’ların görevinin teröristleri yok etmek olduğunu hatırlattı.

SİHA’ların görevi teröristleri yok etmek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığınca düzenlenen, “Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı”nda PKK’nın belini kıran SİHA’ları karalayan CHP’yi yerden yere vurdu. CHP’li Sezgin Tanrıkulu tarafından uydurulan, CHP lideri Kılıçdaroğlu tarafından savunulan SİHA’ların “Sivilleri vurduğu” yalanına öfkelenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin sivil hassasiyetine dikkat çekerek, şunları söyledi:

DAHA FAZLA ŞEHİT VERDİK

“Terörle mücadele ederken sivillerin zarar görmemesine yönelik hassasiyetimizi herkes gıpta ile takip eder ve takdirlerini belirtirken, birilerinin suyu bulandırmak için uğraşması ibretlik bir hadisedir. Türkiye, bırakınız kendi sınırlarımız içindeki operasyonları, sınır ötesi operasyonlarında dahi sivillerin zarar görmemesi politikasından taviz vermemiş bir ülkedir. Hatta bu uğurda çok kez güvenlik güçlerimizi tehlikeye attığımız, şehitler verdiğimiz durumlar olmuştur.”

MİLLET DERS VERECEK 

SİHA’ların Kandil’deki teröristlerin korkulu rüyası olduğunu, ancak CHP’li vekillerin teröre darbe vuran SİHA’lara karşı olmaması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, terörden yana saf tutanların millet tarafından cezalandırılacağını aktararak, “Türkiye’nin terörle mücadele yönteminden ve son dönemde elde ettiği ciddi başarılardan rahatsız olmaya terör örgütünün hakkı olabilir, terör örgütünü destekleyen birtakım güçler de bundan rahatsızlık duyabilir. Ama bu ülkenin hiçbir milletvekilinin böyle bir hakkı yoktur. Kendi ülkesine, kendi ülkesinin güvenlik güçlerine, kendi milletinin terörle mücadelesine husumet besleyenlere milletimiz hak ettiği dersi sandıkta mutlaka verecektir.

GÖKKUŞAĞI GİBİSİNİZ 

Hakkari’de teröristlerin öldürülmesinden dolayı “Piknikteydiler, silahları yoktu” sözüyle üzüntüsünü belli eden Kılıçdaroğlu’nu da topa tutan Erdoğan, teröristlerin tamamının cezalandırılacağının altını çizerek, “Ey Kılıçdaroğlu, ey yanındaki kendini bilmezler, silahlı insansız hava araçlarının yaptığı iş, bu vatana, bu millete ihanet eden teröristleri yok etmektir, bunu böyle biliniz. Sen bir gün başka konuşacaksın, bir gün başka konuşacaksın... Biz sizi biliyoruz zaten, siz gökkuşağı gibisiniz, renkten renge devamlı giriyorsunuz ama bir gün başka, bir gün başka... İşte bu siyasetçiye yakışan bir yürüyüş değildir” dedi ve şöyle devam etti:

SEN NEYİ BİTİRECEKSİN?

“Onun için de 9 seçim, 9 mağlubiyet aldın, almaya da devam edeceksin. Bu milletin evlatlarını şehit edenleri savunanlar bu milletin oyunu alamaz, bunu böyle bileceksin. Yani benim Mehmetçiğim kim? Bunlar bizim evladımız. Onları şehit edenler teröristler. ‘Onları yok etmek bizim görevimiz değil’ öyle mi? Ondan sonra utanmadan, sıkılmadan da çıkacaksın, ‘Dört yılda ben terörü bitiririm’ diy eceksin. Sen kimsin ya, neyi bitireceksin? Lafla peynir gemisi yürümüyor.”

Heykel yapmayın

Erdoğan, İzmit’te kendisi için yapılan heykele de çok sert çıkıştı. Heykelin değerlere ters düştüğünü, asla böyle bir şey yapılmaması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, “Ben ne heykelimin dikilmesini, ne masklar yapılmasını, ne bu tür görseller yapılmasını istiyorum. Bizim belediyelerimiz, bir defa bunları kaldırttık ayrı mesele, bundan sonra lütfen bu yanlışlara tevessül etmesinler, heykel değil, hizmete yönelik eserler diksinler” ifadelerini kullandı.

Yorumlar