Son Dakika

Terör örgütü PKK'nın iki sorumlusu öldürüldü

Hatay’ın Hassa ilçesinde bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen operasyonda öldürülen gri kategorideki Mehmet Emin Arı'nın örgütün Amanoslar'daki sorumlularından, diğer terörist Ahmet Muhammed'in ise grup sorumlusu olduğu tespit edildi.

Terör örgütü PKK'nın iki sorumlusu öldürüldü

Güvenlik güçlerince yurt içi ve yurt dışında bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen operasyonlar kararlılıkla sürüyor. Hatay'ın Hassa ilçesinde dün güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada öldürülen 2 teröristle ilgili yeni bir detay ortaya çıktı. "Aranan teröristler listesi"nde gri kategorideki "Amed Redur" kod adlı Mehmet Emin Arı'nın PKK'nın Amanoslar'daki sorumlularından, diğer terörist Ahmet Muhammed'in ise terör örgütünün grup sorumlusu olduğu belirlendi.

İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince dün Hassa ilçesi Kozlukpınarı mevkisinde sürdürülen planlı operasyon sırasında öldürülen 2 teröristin, bir gün önce silahlı ve sırt çantalı olarak bölgede görüldüğü öğrenildi. 

Soruşturma kapsamında teröristlerden, "Aranan teröristler listesi"nde gri kategoride yer alan Mardin doğumlu Mehmet Emin Arı'nın (25) örgütün Amanoslar'daki sorumlularından, diğer terörist Ahmet Muhammed'in ise grup sorumlusu olduğu tespit edildi.

2007 ve 2008 yılında örgüte katılmışlar

300 bin lira ödüllü gri kategoride bulunan terörist Arı'nın 2008 yılında PKK'ya katıldığı belirlendi.

Aynı operasyonda öldürülen  Suriye'nin Afrin ilçesi doğumlu "Baran Zilan" kod adlı Ahmet Muhammed'in (30) de 2007'de terör örgütü PKK'ya katıldığı öğrenildi.

Çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirilmişti

Hatay İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince dün Hassa ilçesi Kozlukpınarı mevkisinde sürdürülen planlı operasyon sırasında iki terörist öldürülmüştü. Teröristler ile 2 kalaşnikof piyade tüfeği, 6 dolu şarjör, birer el bombası, flash disk, SD kart, mikro SD kart, 2 not defteri, 50 metre kablo, 2 uyku tulumu, sırt çantaları ve muhtelif yaşam malzemesi de ele geçirilmişti.

PKK'lı teröristlerle çatışma: 2 terörist öldürüldü

 

Yorumlar