Son Dakika

“Trump’ın kararı dünya savaşı çıkarabilir”

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Trump’ın Kudüs konusunda Evanjelistler ve Siyonistler tarafından baskı altına alındığını, işgalin tanınması sonucunda dünya savaşı çıkabileceğini belirtti.

“Trump’ın kararı dünya savaşı çıkarabilir”

AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü Siyonist İsrail’in başkenti olarak tanımasının perde arkasını sosyal medyadan analiz etti. Külünk, Trump’ın Beyaz Saray’da rehin olduğunu, Siyonistler ve evanjelistlerin ABD Başkanını Kudüs konusunda baskı yaptıklarını ifade ederek, şu tespitleri yaptı:

Amaç Arz-ı Mevud

“Trump Siyonistler ve Evanjelistler tarafından Beyaz Saray’a hapsedilmiştir. AB ülkeleri gibi Türkiye ve diğer ülkeler de ABD’de muhatabın kim olduğunu bilmemektedirler. Evanjelistler, Mesih’in gelişinin bu imza ile gerçekleşeceğine inanmaktadırlar. Trump’ın atacağı imza ile Evanjelistler Armegedon Savaşı’nı başlatmak, Siyonistler ise Büyük İsrail Devleti’ni kurmak istiyorlar. Evanjelistler bu şekilde sözde Tanrı’nın kıyamete zorlanacağına inanmaktadırlar.”

100 yıl öncesine döndük

Trump’ın Kudüs konusunda geri adım atmaması halinde dünya savaşının çıkabileceği uyarısını yapan Külünk, tüm dünyanın bu kararı engellemesi gerektiğini vurgulayarak, “Evanjelistler, Siyonistler, Pentagon ve ABD Dışişleri Bakanlığı dünyayı küresel bir savaşa sürüklüyorlar. Dünya 1917’nin 1918’in şartlarını yaşıyor. Şu anda ABD’yi Beyaz Saray ve Senato değil, devlet dışı aktörler yönetmektedir. Gözü dönmüşlere engel olmak tarihi sorumluluktur.” Külünk, BM’ye başkenti Doğu Kudüs olan Filistin’i tanıma çağrısı yaptı.

Yorumlar