Son Dakika

Yıldırım'dan öğrencilere burs müjdesi

Üniversite yılları altın yıllardır diyen Başbakan Yıldırım gençlere bu yılları iyi değerlendirmeleri yönünde tavsiyelerde bulundu. Yıldırım, "2003'te öğrenci başına 45 lira burs veya kredi veriyorduk. 2018'de bu rakam 470 lira olacak. 425'ti bu sene, haydi bakalım 470'e çıktı." ifadelerini kullandı.

Yıldırım'dan öğrencilere burs müjdesi

Başbakan Binali Yıldırım, Fırat Üniversitesi Akademik Yılı Açılışı ve Fahri Doktora Tevcih Töreni'nde ve AK Parti Elazığ 6. Olağan Merkez İlçe Başkanlığı Kongresi̇nde konuştu. Üniversite'de öğrencilere burs müjdesi veren Yıldırım, Parti kongresinde terörle mücadelede kararlılık vurgusu yaptı.

Yıldırım kendisine tevdi edilen fahri doktora için üniversite mensuplarına teşekkür etti.

Gençlerin donanımlı şekilde yetişmesinin öncelikli amaçları olduğuna değinen Başbakan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

Gençliğinizi iyi değerlendirin

"Üniversite yılları altın yıllardır. Sevgili gençler, benim size tavsiyem, önünüzde birkaç seneniz var. Ondan sonra bu yılları, bu güzel zamanları bulamazsınız. Biliyorum hepiniz düşünüyorsunuz. 'Bir an önce şu üniversiteyi bitirsek de işimize, gücümüze baksak.' Buradayken bu duyguya hakimsiniz ama unutmayın mezun olduktan sonra bu ortamı çok özleyeceksiniz. Onun için sizin için altın değerinde fırsat olan bu zamanı en iyi şekilde değerlendirmelisiniz." 

Ülkemizin geleceği her bakımdan parlaktır

Yıldırım, Türkiye'nin etrafında bir şer çemberi oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, "Ama şunu herkes bilsin. Bu aziz millet 15 Temmuz'da herkese, bilen bilmeyen, yedi düvele Türk milletinin nasıl bir millet olduğunu göstermiştir. Bayrağı indirmemiş, ezanları dindirmemiştir. Onun için ülkemizin geleceği her bakımdan parlaktır. Yarınımız bugünümüzden çok daha güzel olacak, hiç endişeniz olmasın." dedi.

Öğrencilere burs müjdesi

Yıldırım, "2003'te öğrenci başına 45 lira burs veya kredi veriyorduk. 2018'de bu rakam 470 lira olacak. 425'ti bu sene, haydi bakalım 470'e çıktı. Hayırlı olsun, bunu da ilk Elazığ'da açıklamış oluyoruz." şeklinde konuştu.

Lise ve üniversiteye giriş sisteminde yapılan düzenlemeleri de değerlendiren Yıldırım, şöyle konuştu:

"Vatandaşlarımız rahat olsun, hiçbir şekilde öğrencilerimizin aleyhine bir düzenleme asla olmayacak, daha iyi olacak. Daha rahat edecekleri, streslerinin azalacağı, rahat rahat geleceğe hazırlanacakları bir geçiş sistemi getiriliyor."

Türkiye'ye hiçbir ülke ayar veremez

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Yıldırım, AK Parti Elazığ 6. Olağan Merkez İlçe Başkanlığı Kongresi̇ndeki konuşmasında "Bugünlerde Türkiye aleyhinde açıklamalar ardı ardına geliyor. Dün, Avrupa Birliği'nden, Danimarka Başbakanı çıkmış abuk subuk laflar ediyor. 'Türkiye gözümüzün önünde Erdoğan rejimi altında eriyor, böyle Avrupa'ya nasıl girecek?' Sen kimsin? Senin Türkiye'ye, Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanına söyleyecek lafın olabilir mi? Türkiye'nin rejimi demokrasidir, cumhuriyettir. Türkiye geçmişinden aldığı, medeniyetinden aldığı güçle emin adımlarla muasır medeniyet seviyesine yürüyor. Türkiye'ye hiçbir ülke ayar veremez." dedi.

Başbakan Yıldırım: "Türkiye'yi 'Avrupalı mı, Asyalı mı' diye sorgulamak hiç kimsenin hakkı değildir. Türkiye, Avrupa'nın da merkezindedir Asya'nın da merkezindedir, coğrafi olarak da kültür olarak da gelecek olarak da. Bunların derdi Türkiye'yi uzun süre dışarıda tutmak. Cumhurbaşkanımızın dik duruşu, bunların taktığı çelmelere karşı Türkiye'nin kendi kararını kendi vermesi, kalkınmasını istikrarlı şekilde devam ettirmesi bunları rahatsız ediyor." diye konuştu.

 PKK terör örgütünü yok etmek için gayret ediyoruz

Başbakan Yıldırım: "Musul da Kerkük de yerinde kalsın. Herkes orada güzel güzel yaşasın. Biz oradaki huzuru bozanları, oradaki masum insanların hayatını karartan alçak PKK terör örgütünü yok etmek için gayret ediyoruz. Kardeşliğimize, birliğimize, beraberliğimize kasteden bu terör örgütleriyle mücadelemiz amansız şekilde devam edecek." dedi.

Yorumlar