14 ilde FETÖ terör örgütüne yönelik olarak 'KISKAÇ- 12' operasyonu düzenlendi. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya düzenlenen operasyonlarda 60 şüphelinin yakalandığını duyurdu. 

Yerlikaya, sosyal medya hesabı üzerinden operasyonun detaylarına ilişkin açıklama yaptı. 

Bakan Yerlikaya'nın açıklaması şu şekilde;

60 ŞÜPHELİ YAKALANDI
"14 ilde FETÖ’ye yönelik olarak düzenlenen “KISKAÇ-12” operasyonlarında 60 şüpheli yakalandı. FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek. Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri TEM Şube Müdürlüklerince yapılan çalışmalar sonucu; İzmir, Denizli, Afyonkarahisar, Konya, Aksaray, Kahramanmaraş, Hatay, Sakarya, Isparta, Muğla, Erzurum, Düzce, Manisa ve Çorum’da FETÖ’ye yönelik eş zamanlı olarak düzenlenen “KISKAÇ-12” operasyonlarında şüphelilerin ;

Örgütün sözde “Güncel Yapılanması” ve "Askeri Mahrem Yapılanması" içerisinde faaliyette bulundukları,

Himmet adı altında para toplayarak örgüte finans sağladıkları,

Örgütün “Gaybubet Evi” olarak adlandırdığı Hücre Evlerinde saklandıkları,

Cevdet Yılmaz'dan AKINCI TİHA paylaşımı Cevdet Yılmaz'dan AKINCI TİHA paylaşımı

Ankesörlü telefonlarla iletişim kurdukları ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

YÜKLÜ MİKTARDA PARA VE BİRÇOK MATERYALE EL KONULDU
Operasyonlar sonucu: İlk belirlemelere göre yaklaşık 6 Milyon TL değerinde para ve muhtelif değerde ziynet eşyası ile çok sayıda dijital materyal ve dokümana el konuldu.

POLİSLERİ TEBRİK ETTİ
Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle."


 

Editör: Nusret Odabaş