Son Dakika

15 Temmuz kahramanlarına “Militan” dedi

Kılıçdaroğlu, bu sefer iyice haddini aştı. Alenen FETÖ’nün yancılığını yapan CHP lideri Kılıçdaroğlu, şimdi ise 15 Temmuz’da vatanı kurtaran kahramanlara “Militan” diyerek hakaret etti.
15 Temmuz kahramanlarına “Militan” dedi

FETÖ’nün 15 Temmuz işgal girişiminde Bakırköy’de saklandığı evde keyif çatan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ’ye destekte sınır tanımıyor. Daha önceki demeçlerinde FETÖ’cü darbecileri kollamak için kılıkırk yaran Kılıçdardoğlu, bu sefer o ihanet gecesinde tanklara, uçaklara direnen milyonlara saldırdı. 15 Temmuz kahramanlarına yargı muafiyeti verilmesinden dolayı çılgına dönen Kılıçdaroğlu, milletin devleti kurtarmasını suçmuş gibi göstererek, “Yeni bir şey daha yaşadık. Diğer darbelerden farklı olarak. Neden ‘darbe’ diyoruz. Darbe dönemlerini bir özelliği daha var. Sivillere de dokunulmazlık getirdiler. Şiddet kullanan sivillere cezai, hukuki, idari ve mali sorumsuzluk getirdiler. Yani devlet gücünü sivillere yani devlet dışı militanlara devrediyor. Hiçbir darbe döneminde olmamıştı. İlk kez bu darbe döneminde yaşanıyor” ifadeleriyle skandala imza attı.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.