Son Dakika

FETÖ’nün yargı ayağına operasyon: 9 gözaltı

Tokat’ta FETÖ’nün “hakim ve savcı çalışma evleri”ne yönelik yürütülen operasyon kapsamında, aralarında avukat ve hakimlikten ihraç edilen kadınların da bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.

FETÖ’nün yargı ayağına operasyon: 9 gözaltı

15 Temmuz’da hain işgal girişimini düzenleyen Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik operasyonlar kararlılıkla devam ediyor. Tokat’ta örgütün “hakim ve savcı evleri”ne yönelik yürütülen operasyon kapsamında şüpheli 9 kadın gözaltına alındı. Sabah saatlerinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün kapatılan dershane ve okul çalışanlarına yönelik yapılan operasyon kapsamında ise ByLock kullandığı gerekçesiyle 79 kişi hakkında gözaltı kararı verilmişti.

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ’nün “hakim ve savcı evleri”ne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul, Ankara, Antalya, Gaziantep, İzmir, Manisa'da aralarında hakim ve avukatlıktan ihraç edilenlerin de bulunduğu 9 kadın gözaltına alınarak Tokat’a getirildi.

SUÇLARINI KABUL ETTİLER

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüpheliler FETÖ’nün hakim ve savcı evlerinde kaldıklarını kabul ettikleri öğrenildi.

OPERASYON KAPSAMINDA 80 GÖZALTI

Bugüne kadar FETÖ’nün “hakim ve sacı evleri”ne yönelik düzenlenen operasyonlarda 80 şüphelinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Kapatılan dershane ve okul çalışanlarına “ByLock” operasyonu

 

Yorumlar