Son Dakika

KPSS hırsızlığı davası: 4 sanığa hapis cezası

FETÖ'nün KPSS hırsızlığına ilişkin iptal edilen Temmuz 2010 KPSS davalarında 4 sanık, 6 yıl 3'er ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme heyeti, sanıklardan birine 366 bin, diğerine de 321 bin lira adli para cezasına karar verdi.

KPSS hırsızlığı davası: 4 sanığa hapis cezası

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) hırsızlığına ilişkin iptal edilen Temmuz 2010 KPSS davalarıın Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde ayrı ayrı görülen duruşmalara, sanıklar ve avukatları katıldı.

Suçlamaları kabul etmeyen sanıklar, beraat talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, sanıklar Özlem Bayram Karaoğlu, Zehra Gülmez, Ali Kaya ve Ahmet Ertik'in, "FETÖ üyesi olmak" suçundan 6 yıl 3'er ay hapisle cezalandırılmalarına hükmetti.

Heyet, Temmuz 2010'daki KPSS'nin ardından kamu görevine ataması yapılan sanıklardan Karaoğlu ve Gülmez'e ise "kamu kurum ve kuruluşlarının zararına zincirleme dolandırıcılık" suçundan 3 yıl 1 ay 15'er gün hapis cezası verdi.

Mahkeme, hapis cezasının yanı sıra "kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık" suçunun oluşturduğu zarar nedeniyle çalıştıkları süreyi göz önünde bulundurarak sanıklardan Karaoğlu'na 366 bin 500, Gülmez'e ise 321 bin 38 lira adli para cezası verilmesine hükmetti.

Ayrıca aynı mahkemede görülen bir başka davada ise sanık Beyhan G'nin beraatına karar verildi.

Yorumlar