Son Dakika

“Kütahya imamı” darbeyi 6 ay önceden haber vermiş

FETÖ’nün “Kütahya il imamı” Peksöz’ün, Hayme Ana Türbesi önünde önceki il imamından “şehrin anahtarı”nı temsili olarak aldıktan sonra kendisine verilen üst düzey göreve başladığı belirlendi.
“Kütahya imamı” darbeyi 6 ay önceden haber vermiş

FETÖ’nün “Kütahya il imamı” Peksöz’ün, Hayme Ana Türbesi önünde önceki il imamından “şehrin anahtarı”nı temsili olarak aldıktan sonra kendisine verilen üst düzey göreve başladığı belirlenen davada sanığın ByLock yazışmalarında “Allah’ın bize biçtiği role bakın. Finale yakın duruş sergileyin. Bu süreç yaz sonu itibarıyla bitti artık. İmtihan faslındayız.” sözleriyle darbeyi 6 ay önceden haber verdiği ortaya çıktı.

Kütahya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) ilişkin davanın 5 Mart’taki duruşmasında, 15 yıl hapis cezası verilen örgütün sözde “Kütahya il imamı” Ali Peksöz’ün “silahlı terör örgütü yöneticisi olmak” suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırıldığı davanın gerekçeli kararı açıklandı. Domaniç ilçesindeki “Devlet Ana” olarak bilinen Hayme Ana Türbesi önünde Peksöz’ün temsili olarak “şehrin anahtarı”nı aldığı fotoğrafın da mahkemeye delil olarak sunulduğu belirtilen gerekçeli kararda, şunlar kaydedildi: “Sanığın kendisinden bir önceki il imamından görevi devraldığı tarihlerde Hayme Ana (Devlet Ana) türbesi önünde dosya kapsamında bulunan fotoğraftan da anlaşılacağı üzere temsili şehrin anahtarını devralarak göreve başladığı hususu ile dosya kapsamında yer alan diğer tüm deliller birlikte değerlendirildiğinde sanığın örgüt içerisinde Kütahya il yapılanmasında il imamı olarak görev yaptığının sabit olduğu görülmüştür.” ByLock üzerinden örgüt mensuplarına gönderilen toplu bir mesajda ise yaklaşık 6 ay sonra yapılacak darbe girişimini çağrıştıran ifadeler dikkati çekti. Örgütün üst yöneticilerine 1 Ocak 2016’da gönderilen darbeyi çağrıştıran mesajda ise şu ifadeler bulunuyor: “Allah’ın bize biçtiği role bakın. Finale yakın duruş sergileyin. Bu süreç yaz sonu itibarıyla bitti artık. İmtihan faslındayız. Ta ki bütün karakterler gün yüzüne çıksın. Hamlar haslardan tamamen ayrılsın. Şu anda dünyadaki 7 milyar insanın en bahtiyarları bu süreçte hizmette sabit duran, yer değiştirmeyenlerdir. Ötede sizlere neler kazandırıldığını bir bilseydiniz sevinçten çıldırırdınız. Hele bir de tutuklananların derecesini bilseydiniz, kendinizi tutuklatmak için gider, kendinizi ihbar ederdiniz.”

KÜTAHYA’DA ÜST DÜZEY YÖNETİCİ OLDUĞU BELİRLENDİ

Gerekçeli kararın sonuç kısmında ise şu değerlendirme yapıldı: “ByLock yazışmaları dikkate alındığında sanığın Kütahya il imamı olarak maiyeti altında bulunan örgüt üyeleri üzerinde geniş bir alanda iş bölümü yaptığı, örgüt üyeleri üzerinde sevk ve idarede bulunduğu, örgütsel faaliyetlerin organizasyonunda, icrasında harekete geçiren, engelleyen veya durduran olarak rol üstlendiği ve bu faaliyetleri denetlediği anlaşılmakla sanığın FETÖ/PDY yöneticisi olmak suçundan ceza mahkumiyetine karar vermek gerektiği sonuç ve vicdani kanaatine ulaşılmıştır.”

Yorumlar

Kenan anak İdam istiyoruz

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.