Son Dakika

Şehit Halisdemir için yazılan mektuplar kitaplaştırıldı

FETÖ'nün 15 Temmuz'da darbeci hain Semih Terzi'yi alnından vurarak işgalin seyrini değiştiren ve şehit edilen kahraman Astsubay Ömer Halisdemir adına, Türkiye genelinde düzenlenen yarışmaya gönderilen mektupların yer aldığı "Ömer Halisdemir'e Mektuplar" kitabı tanıtıldı.
Şehit Halisdemir için yazılan mektuplar kitaplaştırıldı

FETÖ'nün işgal girişimi sırasında bir grup hain tarafından şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir'in adının yaşatılması için 15 Temmuz Diriliş Derneği tarafından ülke genelinde mektup yarışması düzenlenerek oluşturulan "Ömer Halisdemir'e Mektuplar" kitabı tanıtıldı.

Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda konuşan Dernek Başkanı Ömer Tokgöz, 15 Temmuz destanının kahramanı Ömer Halisdemir'in unutturulmaması, geleceğe taşınması gerektiğini vurguladı.

15 Temmuz gecesi, millet olarak büyük bir badire atlatıldığını dile getiren Tokgöz, "Tarihimizin en sıkıntılı zamanlarından birisini yaşadığımız o geceyi, Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere devlet büyüklerimizin dirayeti, necip milletimizin vatan aşkı ve cesareti sayesinde bertaraf ettik. Bu gecenin en önemli kahramanı Ömer Halisdemir'in cesaretini unutmamak ve unutturmamak için bu projeyi hayata geçirdik. Türkiye genelindeki özel okullar dahil, tüm ortaokullar arasında mektup yarışması düzenledik. Bu yarışmanın sonrasında bu kitabı oluşturduk. Geçlerimizin bu konudaki hassasiyetini göz ardı etmeyerek bu çalışmayı bir kitap haline getirdik." ifadelerini kullandı.

Kitap 81 ilde dağıtılacak

Tokgöz, projenin hazırlanmasında en büyük paya, yurdun dört bir yanından şehit Halisdemir için mektup gönderen öğrencilerin sahip olduğuna işaret ederek, "Kitabın, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve tüm kurumlar ile halk kütüphaneleri başta olmak üzere 81 ile dağıtımı yapılacak. Gelecek nesillerimiz de 15 Temmuz'u, o gecenin kahramanı Ömer Halisdemir'i görerek, o gururla yaşayacak. Rabbim bu millete bir daha 15 Temmuz'lar yaşatmasın." diye konuştu.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.