Son Dakika

HDP itiraf etti: Bizi Meclis’e Kürtler değil, CHP soktu

Terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı HDP'nin Eş Genel Başkanları'ndan Sezai Temelli, Doğu'da kaybettikleri oyları Batı'da telafi ettiklerini ifade ederek, partilerini Meclis'e CHP'nin soktuğunu itiraf etti.
HDP itiraf etti: Bizi Meclis’e Kürtler değil, CHP soktu

CHP'nin, "Her CHP'li aileden bir oy HDP'ye" projesiyle Meclis'e girmeyi başaran terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı HDP, seçim öncesi CHP ile yaptığı kirli ittifakı alenen itiraf etti. 

HDP'nin Eş Genel Başkanları'ndan Sezai Temelli ve Pervin Buldan yaptığı basın açıklamasında, Doğu'da kaybettikleri oyları Batı'da telafi ettiklerini ifade ederek, partilerini Meclis'e CHP'nin soktuğunu itiraf etti.

Sezait Temelli, kirli ittifakı şu cümlelerle itiraf etti:

"Kasım 2015 seçimleri ile karşılaştırıldığında, toplamda oy artışımız 725 bindir. İstanbul ve İzmir’de 7 Haziran 2015 seviyesinin üzerine çıkılmış ve HDP 3’üncü parti olmuştur. Keza diğer batı metropollerinde ve illerinde de ya 7 Haziran’ın ya da 1 Kasım’ın üzerinde sonuçlar alınmıştır. 1 Kasım’da vekil kaybettiğimiz Antalya ve Kocaeli’nde bu kayıp telafi edilmiş, ilk kez vekil çıkardığımız Hatay’da büyük bir başarıya imza atılmıştır."

Yorumlar

babek eger HDP Terör örgütü PKK'nın siyasi kanadıdır! neden AKP kapatma davasi açmıyor?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.