Son Dakika

Çamur atmayı bırak, öz eleştiri yapmaya bak!

Partisinin parlamento seçimlerinde aldığı % 22'lik oy oranını görmezden gelen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, alışkın olduğu başarısızlık silsilesine rağmen seçim sonuçlarını hazmedemedi.
Çamur atmayı bırak, öz eleştiri yapmaya bak!

Parti içindeki tek rakibi Muharrem İnce'yi öne sürerek Genel Başkanlık koltuğunu garanti altına alan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tarihi seçim zaferini hazmedemedi.

KENDİ MAĞLUBİYETİNİ GÖRMEZ GELDİ!

Partisinin parlamento seçimlerinde aldığı yüzde 22'lik oy oranını  görmezden gelen Kılıçdaroğlu, üst üste kaybettiği 9. seçim sonrasında da milletin iradesine saygısızlık gösterdi. CHP'ye yıllar sonra yüzde 30 barajını aştıran Muharrem İnce üzerinde tek bir öz eleştiri yapmayan Kılıçdaroğlu, hazımsızlığını şu sözlerle ifade etti:

"Bu seçimin tek kaybedeni AK Parti'dir. 7 puan oy kaybetmiştir, parlamentoda çoğunluğu kaybetmiştir" 

İSTİFA ETMİYOR, ÇÜNKÜ 'KOLTUK SEVDALISI'!

Muharrem İnce'nin aldığı yüzde 30,64'lük oy oranından tatmin olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, kendisine atıfta bulunarak, "Koltuk sevdasına tutulanların bizim partimizde yeri yoktur." diye konuştu.

AK PARTİ'Yİ TEBRİK ETMEDİ

Kılıçdaroğlu açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.Bir gazetecinin"Sonucu etkileyecek bir hile olmadığını savundu Muharrem İnce, siz ne düşünüyorsunuz?" sorusuna, "Demokrasiye inanmayan bir insan tebrik edilemez. Yasama, Yürütme ve Yargı organlarını kendisine veren bir insan tebrik edilemez. Nesini tebrik edeceğim. Bir partinin genel başkanı olarak mahkemelere hakim tayin ediyor, onu mu tebrik edeceğim.Demokrasi ilkesini savunuyorsa, yeni bir Anayasa değişikliği yapacağız diyorsa ilk ben tebrik edeceğim. Ama tek adam rejimini savunuyorsa, devam ettiriyorsa. Bir diktatörün nesini tebrik edeceğim." yanıtını verdi.

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.