Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Giriş Yap
Veya Kayıt Ol
Kayıt Ol

Binali Yıldırım: 23 Haziran’da bu işi bitireceğiz

Binali Yıldırım: 23 Haziran’da bu işi bitireceğiz

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda vatandaşlarla bir araya geldi. Yıldırım, AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, Vatan Partisi ve CHP’nin seçim stantlarını ziyaret ederek görevlilere başarılar diledi.

Parti stantları arasında atışma

CHP standında Ekrem İmamoğlu’nun “Her şey güzel olacak” sloganı atan CHP’lilere, bazı AK Partililer de “Her şey daha da güzel olacak” sloganıyla karşılık verdi. 

İYİ Parti’nin standına da uğrayarak görevlilerle selamlaşan Yıldırım, vatandaşlardan seçimde destek istedi.  “İnşallah, bu sefer çok daha güçlü şekilde geleceğiz. Anlamlı bir farkla bu seçimi kazanacağız. Bu heyecanı ve isteği sizde görüyorum.” diyen Yıldırım, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“Bu işi bitireceğiz”

Bakırköy’de büyük bir coşku ve heyecanla karşılandığını dile getiren Yıldırım, “Aynı ilgiyi ve coşkuyu 23 Haziran İstanbul Seçimleri’nde de sandıkta görecek ve bu işi bitireceğiz.” dedi.

Bir gazetecinin “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın miting yapmaktan vazgeçtiği konuşuluyor. Bu konudaki yorumunuz nedir?” sorusuna Yıldırım,  ” ‘Miting yapacağım’ dedi de mi vazgeçti?” karşılığını verdi.  Binali Yıldırım, şöyle devam etti:

“Büyük miting yapmayacağız”

“Hiçbir zaman miting kararı alınmadı. 31 Mart geride kaldı. Yeni bir kampanya dönemindeyiz. Gereken hangi tanıtım faaliyetleri ve neye ihtiyaç varsa onu yaparız. Bir sıkıntı yok. Şu anda büyük miting programımız yok. Gittiğimiz yerlerde, burada olduğu gibi toplanan vatandaşlarla selamlaşırız. Onların hal ve hatırlarını sorarız, dinleriz, önerilerini alırız ve bu şekilde kampanyamızı tamamlamış oluruz.”

Yıldırım, daha sonra Ebuzziya Caddesi’ndeki esnafı ziyaret ederek seçim çalışmalarını sürdürdü.

Günün Manşetleri Günün Son Dakika Haberleri