Son Dakika

Tanal'ın 'Saadetli adayın oğlunu işten çıkardılar' iddialarına İGDAŞ'tan yanıt

Saadet Partisi'nin 23 Haziran İBB yenileme seçimleri adayı Necdet Gökçınar'ın oğlunun işten çıkarıldığını iddia eden CHP'li Mahmut Tanal'a İGDAŞ'tan, "Gökçınar'ın oğlunun İGDAŞ'tan çıkarılması söz konusu değildir çünkü İGDAŞ'ta personel olarak çalışmamıştır." yanıtı geldi.
Tanal'ın 'Saadetli adayın oğlunu işten çıkardılar' iddialarına İGDAŞ'tan yanıt dirilispostasi.com

CHP'li Mahmut Tanal'ın, Saadet Partisi'nin 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediyesi yenileme seçimleri adayı Necdet Gökçınar'ın oğlunun işten çıkarıldığı iddialarına İGDAŞ'tan açıklama geldi.

İGDAŞ tarafından, "Sayın Mahmut Tanal'ın bugün Twitter hesabında paylaştığı ithamla ilgili açıklamamız." başlıklı basın duyurusu yapıldı.

Necdet Gökçınar'ın oğlu İGDAŞ'ta hiç çalışmamış

Açıklamada, "Söz konusu paylaşımda iddia edildiği gibi Saadet Partisi'nin İBB Adayı Necdet Gökçınar'ın oğlunun İGDAŞ'tan çıkarılması söz konusu değildir çünkü hiçbir zaman Sayın Gökçınar'ın oğlu İGDAŞ'ta personel olarak çalışmamıştır. Dolayısıyla işine son verilmesi gibi bir durum da söz konusu değildir." ifadeleri kullanıldı.

CHP'li Mahmut Tanal ne demişti?

"Saadet Partisi adayı Sayın Necdet Gökçınar'ın avukat oğlunun da işine son verilmiş. İGDAŞ sözleşmesini gerekçesiz iptal etmiş. Kendilerine 'geçmiş olsun' diyorum. Binali Yıldırım'a rakip olanları kendilerince cezalandırıyorlar. Çok yazık." 

2009 yılında memur olarak göreve başlamış

Gökçınar'ın oğlu R.E. Gökçınar'ın 17 Nisan 2006'da İBB'de sözleşmeli olarak işe başladığı, 3 Mart 2009'da memur olduğu aktarılan açıklamada, "15 Mayıs 2012 tarihinden bu yana ise İBB Tesisler Bakım Onarım Müdürlüğü'nde (657'ye tabi memur) halen mühendis olarak çalışmaya devam etmektedir." denildi. 

Gökçınar'ın avukat eşi hakkında açıklama

Açıklamada, şunlar kaydedildi: 

"Bununla beraber, Necdet Gökçınar'ın avukat olan eşinin İGDAŞ ile Avukatlık Hizmet Sözleşmesi vardır ve halen devam etmektedir. Şirketimizin sözleşmeli tüm avukatlarının bulunduğu sistemde rutin olarak yapılan iyileştirme çalışması nedeniyle takip dosyalarına geçici olarak sistem üzerinden erişilememektedir. Bu sistem iyileştirme çalışması şirketimizin tüm avukatları için geçerli olup, adayın eşine yapılan özel bir işlem değildir. Çalışmalar sonuçlanır sonuçlanmaz sistem erişime açılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Kaynak: Twitter

Yorumlar

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.