Yerlikaya'nın paylaşımı şöyle;

23 ilde FETÖ'ye yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen "KISKAÇ-8" operasyonlarında 61 şüpheli yakalandı.

Bayram tatilinin 6. gününde acı bilanço! Bakan Yerlikaya açıkladı Bayram tatilinin 6. gününde acı bilanço! Bakan Yerlikaya açıkladı

FETÖ'cülere göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin duası ve destekleriyle terör örgütleri ve onların iş birlikçilerinin nefeslerini keseceğiz.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlüklerince Adana, Amasya, Ankara, Aydın, Afyonkarahisar, Balıkesir, Batman, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Erzurum, Nevşehir, Ordu, Osmaniye, Rize, Kastamonu, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Mardin, Muğla, Sakarya ve Zonguldak'ta FETÖ'ye yönelik gerçekleştirilen "KISKAÇ-8" operasyonlarında şüphelilerin: Örgütün sözde "Askeri Mahrem Yapılanması" ve "Emniyet Mahrem Yapılanması" içerisinde faaliyette bulundukları değerlendirilen, Örgüt içerisinde sorumlu şahıslar ile operasyonel hatlar üzerinden irtibatlı oldukları ve kriptolu haberleşme programı ByLock kullandıkları tespit edilen, İfade ve teşhislerde adı geçen, örgütün "Gaybubet Evi" olarak adlandırdığı hücre evlerinde saklanan, Örgüt koordinesinde KPSS Çalışma Evlerinde sınavlara hazırlanan ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunan toplam şüpheli yakalandı. Operasyonlar sonucu: Çok miktarda para, dijital materyal ve örgütsel dokümana el konuldu.

Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin.

Editör: Nusret Odabaş