Rusya: ABD'nin Ukrayna'ya sevk edeceği silahlar cephedeki durumu değiştirmeyecek Rusya: ABD'nin Ukrayna'ya sevk edeceği silahlar cephedeki durumu değiştirmeyecek

İngiliz siyasetçi George Galloway ve ABD'li gazeteci Abby Martin, Gazze'de yaşanan vahşete duyarsız kalan ülkelerindeki siyasetçileri eleştirdi. Galloway, gazeteci Martin'e "Senin ve benim ülkemdeki birçok siyasetçinin böyle olmasının derin psikolojik bir sebebi olması lazım. Senin ve benim bu olayları umursadığımız kadar umursamamaları. Bunun altında ne yatıyor? Çocuk katliamlarına, vücut uzuvlarının kaybına ve bebeklerin artık yerinde olmayan hastanelere kaldırılmalarına. Buna karşı umursamaz kalmak nasıl mümkün olur?" diye sordu. 

SİYASİ KORKAKLIK!

Gazeteci Abyy Martin de ülkesindeki İsrail yanlısı siyasetçileri eleştirerek şöyle cevap verdi;

"Çocukların parçalara ayrılmasını 5 aydır görüyoruz. Bunun cevabını ben de bilmiyorum. Siyasi korkaklık ve siyasetçilerin yalnızca siyasi kariyerlerine değer verdiği gerçeğinden başka cevabım yok. Soykırım yapan ırkçı bir devlete bağımlı olan siyasetçileri görmek tiksindirici. Ukrayna'daki çocuklar için timsah gözyaşları akıtıyorlar, Gazze'deki çocukların parçalara ayrılmasına nasıl tahammül ediyorlar?."

Editör: Ela Duyar