Rusya'dan Türkiye hamlesi: Müslümanlar nüfusun yüzde 15'ini geçti! Rusya'dan Türkiye hamlesi: Müslümanlar nüfusun yüzde 15'ini geçti!

Hazal Mihrace Göksun - Muhabir

Mark Ruffalo, sosyal medya hesabından Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’nun (UNICEF) ‘Bir kabus geleceğe dönüştüğünde’ başlığıyla yayınladığı haberi paylaştı.

Paylaşımında, Gazzeli çocukların ve Refah halkının ihmal edildiğini, acilen yardıma ihtiyaçları olduğunu kaydetti. “Çölde veya evinizde ölün. Bugün Filistinlilere sunulan seçim budur” ifadelerini kullandı.

UNICEF’de yayınladığı haberde “Her uyarı. Öldürülen ve yaralanan çocukların her hikayesi. Kalp kırıklığı ve kan dökülmesinin her görüntüsü. Öldürülen çocukların ve annelerin sayısıyla ilgili akıllara durgunluk veren her veri; evlerin ve hastanelerin yıkılması. Hepsi görmezden gelindi. En büyük korkumuz olan Gazzelilerin kabusu gerçek gibi görünüyor. İktidarı elinde tutanların önleme yeteneğine sahip olduğu bir gerçek. Bu nedenle UNICEF ve tüm insani yardım kuruluşları ateşkes ve Refah'ta bir saldırı yapılmaması çağrısında bulunuyor” açıklamalarında bulunarak yardım çağrısında bulundu.

Muhabir: Hazal Mihrace Göksun