Dallas Mavericks, Los Angeles Clippers karşısında seride durumu eşitledi Dallas Mavericks, Los Angeles Clippers karşısında seride durumu eşitledi

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, antrenman öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Takımın durumuyla ilgili konuşan Avcı "Bütün takımların yaşadığı süreçler bunlar. Bir haftada 3 maç, ilk 11'de 7-8 eksik olan bir süreçti. Adana Demirspor takımı da benzer bir süreçten geçiyor şu an. Mevcutta sıralama kaybetmedik. Yarıştığımız takımlar da puan kaybetti biz de kaybettik. Hedefimizden şaşmadık, kupa hedefimiz duruyor. Ulaşılabilir hedefimiz üçüncülük ve Türkiye Kupası. Bu hedeflerimiz halen önümüzde duruyor. Bir yandan bugünü, bir yandan gelecek sezonu planlıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Orsic için tarih verdi
Abdullah Avcı, sezon başından beri sakatlığı bulunan Mislav Orsic'in sahalara dönüşü için 15 Mart'ı beklediklerini söyledi.  
"Mislav Orsic bir aksilik çıkmaz ise Mart ayının 15’ine kadar olan süreçte faydalanacağız. Sezon başı yatırım yapılan ve en net oyuncularından biriydi. Umarım onun katılımı ile rekabet daha iyi olacak."

"Yoğun şekilde gelecek sene planlaması yapılıyor"

Gelecek sezon planlaması için Başkan Ertuğrul Doğan ile görüşme yaptığını ifade eden Avcı, "Pazartesi başkan ile beraberdim İstanbul'da. Yoğun şekilde önümüzdeki senenin planlanması ile ilgili çalışmalar yapılıyor. Hızlı mesafe kat etmek istiyoruz. Kulübün bütçesi, mevkisel olarak nelere ihtiyacımız var. Deneyimli oyuncu, genç oyuncu, birçok şeye bakılıyor. Zaman içinde Trabzonspor'un hedefleri ile ilgili kısa vadede, 2-2,5 sene hedefleri ile ilgili açıklama zaten yaparız. Şu an itibarıyla hem yarışacağız, hem sezonun planlamasını yapıyoruz. Sağlıklı gidiyor, umarım böyle devam eder" dedi.

"Meunier'nin Belçika Milli Takımı'na katılma hedefi var"

Thomas Meunier transferini değerlendiren tecrübeli çalıştırıcı, "Thomas Meunier için söyleyeceklerim belli. Çok tecrübeli ve kaliteli bir oyuncu. Bizim hedeflerimize katkı sağlayacak bir oyuncu. Onun da hedefleri var, EURO 2024'te Belçika Milli Takımı'na katılmak gibi" dedi.

Editör: Bora Akyol