Adana'nın Kozan ilçesine bağlı Pekmezci Mahallesi'nde bugün sabaha karşı 04.00 sularında Mustafa Parlak'a ait 2 katlı evde elektrik kontağından kaynaklı bir yangın çıktı. Baba Mustafa Parlak, eşini ve çocuklarını uyandıramayınca panikleyip aşağı atladı.

Parlak, yangını fark edip kendi imkanlarıyla söndürmeye çalışsa da başarılı olamadı. Yangın hızla büyüyerek evi tamamen sardı. O esnada evde uyuyan anne Zeynep Parlak ve oğulları Sezer ve Sefa uyanamadı. Baba panikle kendini 2. kattan aşağı atarak kurtuldu. 

YANGIN 2 SAATTE SÖNDÜRÜLDÜ

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi geldi.  İtfaiye ekipleri yangına müdahale etti ancak aile hurdacılıkla geçimini sağladığı için evin alt katında bulunan hurdaların söndürülmesi zor oldu.  Yangından dolayı evde çökmeler de meydana geldi. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saatlik çalışmasının ardından yangın söndürülerek kontrol altına alındı, gün boyu evde soğutma çalışması yapıldı. Yanan evden anne ve iki gencin cenazesi çıkarılırken, cenazeler Adana Adli Tıp Kurumuna gönderildi. 

Hamas’tan Erdoğan övgüsü: Erdoğan’ın sözlerinden gurur duyduk! Hamas’tan Erdoğan övgüsü: Erdoğan’ın sözlerinden gurur duyduk!

Yangın 3

"1992'DE 6. KATTAN ATLADIM, ÖLSEYDİM BU ACIYI YAŞAMAZDIM"

Yangında balkondan atlayarak son anda kendini kurtaran ancak yaralanan baba Mustafa Parlak, kafası ve elleri sargılı bir halde eşi ve iki oğlunun cenazesine katıldı. 

 

Baba Parlak’ın cenazedeki sözleri yürekleri dağladı.  Anne ve iki oğlunun yan yana defnedildiği cenaze namazı öncesi baba Parlak, "Ben 1992 yılında 6'ncı kattan düşerek ölümden döndüm. O zaman ölseydim bu acıyı görmezdim" diyerek gözyaşlarına boğuldu.

Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, evi ve yakınlarını kaybeden aileye destek oldu. 

Kaynak: iha