Son dakika Beşiktaş haberleri... Siyah-beyazlılarda, olağanüstü seçimli genel kurul 3 Aralık'ta gerçekleşecek.

Mevcut başkan Ahmet Nur Çebi seçimde aday olmayacağını resmen açıklamıştı.

Şu ana kadar adaylıklarını Hasan Arat ve Serdal Adalı açıklarken, seçimin bu iki isim arasında geçmesi bekleniyor.

Cenk Ergün: Türkiye Kupası'nı kazanmak istiyoruz Cenk Ergün: Türkiye Kupası'nı kazanmak istiyoruz

Göreve gelecek yeni yönetimin acil 25 milyon Euro ödeme yapması gerektiği iddiaları gündemi sarmıştı.

Başkan Ahmet Nur Çebi, kulüp resmi sitesinden iddiaları şu şekilde yalanladı:

Yazılı basın ve sosyal medyada Beşiktaş’ta göreve gelecek yeni yönetimin acilen 25 milyon Euro’ya ihtiyacı olduğu yönündeki haberlere istinaden aşağıdaki açıklamayı yapma ihtiyacı doğmuştur.

Beşiktaşımızın yaklaşan Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı ile Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı öncesi camiamızı karıştırma amaçlı ve tamamen bilgi kirliliği oluşturmaya yönelik haberleri üzüntü ve şaşkınlıkla takip etmekteyim.

Öncelikle oluşturulmaya çalışılan hava, güncel mali portrenin Beşiktaş başkanlık görevine ilk geldiğim 21 Ekim 2019 tarihindeki mali portre ile benzer olduğu yönündedir. Gerçek tablo ise bambaşkadır. Göreve geldiğim günden farklı olarak, bugün itibarıyla ne bir futbolcumuza, ne bir teknik kadro çalışanımıza, ne bir personelimize ne de transfer dolayısıyla herhangi bir kulübe vadesi gelip de ödenmemiş bir borcumuz bulunmamaktadır. Hatta, taleplerine istinaden avans ödemesi dahi yaptığımız futbolcu ve personelimiz söz konusudur. Göreve geldiğim gün, UEFA borçsuzluk yazısı alabilmek veya aylardır maaş alamayan personelimizin sorunlarını gidermek zorunluluğu çığ gibi karşımızda dururken, bugün geldiğimiz noktada, yeni yönetime ne kadar kasa bakiyesi devredebileceğimizin hesabını yapmaktayız.