Berfin Bitirim-Muhabir

Tarım Bakanı Yumaklı'dan kırmızı et fiyatlarına yönelik açıklama Tarım Bakanı Yumaklı'dan kırmızı et fiyatlarına yönelik açıklama

Yeni evlenecek vatandaşların heyecan içinde beklediği Aile ve Gençlik Fonu'yla ilgili yönetmelik Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Fon almaya hak kazanan çiftlere toplam 48 ay vadeli 2 yılı geri ödemesiz 150 bin lira kredi verilecek. Faizsiz kredi imkanından yararlanmak isteyen çiftler Bakanlığa, evlilik öncesi ve sonrası eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanma taahhüdü ile alabilecek.

AİLE VE GENÇLİK FONU BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu'na başvuru şartlarıyla ilgili yaptığı açıklamada programdan evlilik hazırlığındaki gençlerin yararlanabileceğini duyurmuştu.

Göktaş, evlenecek çiftlerin, programa başvurması için Bakanlığın evlilik öncesi eğitim ve danışmanlık hizmetinden yararlanmalarının ardından evlenmeleri ve yine evlilik sonrası sunulacak eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanmayı kabul etmeleri gerektiğini özellikle belirtti.

BAŞVURU TARİHİ BELLİ OLDU

Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren fona başvurular 15 Şubat'ta başlayacak. Başvuruları kabul edilen aile kurmak ve projelerini hayata geçirmek isteyen gençler fondan yararlanabilecek.

Editör: Berfin Bitirim