Berfin Bitirim-Muhabir

Yüksek Seçim Kurulu’ndan Hatay ve Ordu kararı Yüksek Seçim Kurulu’ndan Hatay ve Ordu kararı

31 Mart’ta yapılacak olan seçimler için geriye sayım devam ederken, il ve ilçe belediye başkan adayları ile ilgili önemli detaylar ortaya çıkmaya başladı. Özellikle AK Parti’nin belediye başkan adayları dikkat çekmeye devam ediyor.

AK Parti Batman Belediye Başkan Adayı Adil Sebati Ceylan’ın kişisel hayatı da en çok merak edilen konulardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Sizler için AK Parti Batman Belediye Başkan Adayı Adil Sebati Ceylan’ın hayatına ilişkin detayları derledik.

AK Parti Batman Belediye Başkan Adayı Adil Sebati Ceylan kimdir, kaç yaşında? Adil Sebati Ceylan’ın mesleği nedir? İşte konuya ilişkin detaylar…

ADİL SEBATİ CEYLAN KİMDİR?

Adil Sebati Ceylan, 1978 yılında Siirt’in Kurtalan ilçesinde doğmuştur. Liseyi Ankara 86 Özel Büyük Lisesinde tamamlamış ardından Doğu Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliğinden şeref derecesiyle mezun olmuştur.

Profesyonel hayatında uzun yıllar yöneticilik yapmış olan Ceylan Siirt Tarımsal Üretimi Geliştirme ve Destekleme Derneğinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmış aynı zamanda dernek bünyesinde aktif görev alarak 2002-2010 yılları arasında proje mühendisi olarak çalışmıştır.

2013-2018 yılları arasında Garzan Kozluk Sulama Birliği Başkanı olarak görev almıştır. 2024 yılı Ak Parti Batman Belediye Başkan Adayı olarak seçilmiştir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Editör: Berfin Bitirim