Yerel seçimler öncesi gündeme gelen ilginç bir tesadüf gündemde. Partiler adaylarını bir bir açıklarken Artvin Hopa'daki durum tarihte eşine az rastlanır türden.  İllerin ardından elçelerde de adaylar netleşiyor. Netleşen adaylar da açıklanıyor ve sahaya iniyor.

ARTVİN HOPA'DA İLGİNÇ BENZERLİK

CHP Artvin Hopa'da belediye başkan adayını açıkladı.  CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Ulaşım Dairesi Başkanlığı görevini üstlenen Utku Cihan'ı aday gösterdi. Buraya kadar her şey normal. AK Parti ise Hopa'da adayını açıklamadı. Ancak AK Parti aday adayları içinden aynı isimli adayı gösterirse ilginç bir durum yaşanacak.  

Turgut Altınok'tan Yavaş'a gönderme! Bütün mesaisini cumhurbaşkanı adaylığına harcadı Turgut Altınok'tan Yavaş'a gönderme! Bütün mesaisini cumhurbaşkanı adaylığına harcadı

AK PARTİ'NİN ADAYI DA AYNI İSİM VE SOYİSİMLİ ADAY OLABİLİR

AK Parti aday adaylığı için Hopa aday adayları içinde Utku  Cuhan'da bulunuyor. Utku Cihan'ın tam adı ı Ati Utku Cihan. Bu durum ilginç bir tesadüf olsa da 31 Mart yeril seçimlerde böyle bir yarış olası. AK parti'nin Hopa için kararı merak konusu.

2019'DA ARTVİN'DE CHP KAZANMIŞTI

31 Mart 2019 Artvin Yerel Seçim Sonuçları'na göre, CHP’nin adayı Demirhan Elçin, oyların yüzde 51’ini alarak Artvin belediye başkanı seçilmişti. AK Parti’nin adayı Mehmet Kocatepe ise 31 Mart 2019’daki yerel seçimlerde oyların yüzde 43,2’sini almıştı. Kocatepi 31 Mart 2024 seçimlerinde de AK Parti'nin adayı olarak açıklandı.

Kaynak: DİRİLİŞ POSTASI