Bakırköy'de esnafları ziyaret eden Murat Kurum, vatandaşlarla sohbet edip, fotoğraf çektirdi. Kurum, 39 ilçede dönüşüm ofisleri açacaklarını, en büyük önceliğinin, İstanbul'u olası depremlere hazırlamak olduğunu söyledi. Elazığlı olduğunu belirten bir vatandaşın, "Elazığ’a çok hizmetiniz oldu." demesi üzerine Kurum, "Elazığ'ın fahri hemşehrisiyim." yanıtını verdi.

'TÜM ENERJİMİZİ İSTANBUL'A VERECEĞİZ'

Kurum, geri dönüşüm için atık yağları topladığını ifade eden esnafa, "Çevrecilik ne kadar önemli, vatandaşımız söylüyor. Çevrecilikten anlamayanlar, bizim çevre yatırımlarımızı bırak devam ettirmeyi, geri söküyorlar." dedi. Tüm enerjilerini İstanbul'a vereceklerini söyleyen Kurum, "Seçim sonrasında da seçim öncesi gibi sahada olursunuz inşallah." diyen vatandaşa, "5 yıl bakanlık yaptım. 81 ile gittim. Her afette, selde vatandaşımızın yanında oldum. Söz verdim, sözümü tuttum." ifadelerini kullandı.

A A 20240123 33511328 33511319 C U M H U R I T T I F A K I I B B B A S K A N A D A Y I M U R A T K U R U M B A K I R K O Y D E E S N A F V E V A T A N D A S L A R L A B U L U S T U

'BAKIRKÖY YENİDEN İSTANBUL DİYOR'

Kurum, Bakırköy'de başka bir mutluluk ve heyecan olduğunu vurgulayarak, "Bakırköy 'Yeniden İstanbul' diyor. 31 Mart'ta inşallah Bakırköy'de Ali Talip başkanımla, İstanbul'da, İstanbul'un muradıyla yeniden yükseliş dönemini hep birlikte başlatacağız. Az kaldı, inşallah bu 68 günde her eve gidelim, her kardeşimizi kucaklayalım. Hep birlikte İstanbul'u emin ellere teslim edeceğiz. Bakırköy'ün de makus talihini hep beraber değiştirelim." şeklinde konuştu.

Murat Kurum, dershaneden dönen gençlere başarılar diledi.

Siirt Kurtalan'da doktorlar Gazze için yürüdü Siirt Kurtalan'da doktorlar Gazze için yürüdü

Kurum’a, esnaf ziyaretinde AK Parti Bakırköy Belediye Başkan adayı Ali Talip Özdemir eşlik etti.

Editör: Ela Duyar